Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Aleksandra

Polypi hyperplastici i polypus hyperplasticus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Aleksandra
Witam z dniem dzisiejszym otrzymałam wyniki badań histopatologicznych o treści wycinki,okolica:esica,odbytnica polipy. Polypi hyperplastici -B [M-72040] polypus hyperplasticus -C [M72040] Nieliczne cewki gruczołowe -A A -esica-drobny szary fragm.śred.0,1 cm B-esica-3 szare fragm.do 0,3cm C-odbytnica-drobny szary fragm.śred.0,1cm Za wyjaśnienie serdecznie dziękuje!!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Tłumaczenie na polski brzmi: polip hyperplastyczny czyli zmiana łagodna (wyrośl sluzówki) o podłożu najczęściej pozapalnym. Nie wymaga dalszego leczenia tylko obserwacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aleksandra
Bardzo dziękuje za przetłumaczenie mi tego wyniku:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Babraba
Witam serdecznie Dwa tygodnie temu moja Babcia została poddana badaniu kolonoskopi. Wycięty z okolicy odbytnicy polip po badaniu histopatologicznym okazał sie polipem hiperplasticus M-72040.Co może oznaczać taki wynik?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jest to polip nienowotworowy, uwypuklenie ponad powierzchnię ściany jelita grubego w kierunku jego światła.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Janusz
Otrzymałem wynik badań histopatologicznych po badań kolonoskopi polypus hyperplasticus M -72040

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ANKA
moj tata miał badania i wyszedł mu wynik polipus hyperplasticus exciso tatolis co to znaczy boimy sie .prosze o wyjasnienie. i co to jest esica.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewa
wycięto mi polipa jelito grube polip esicy na 25 cm polipektomia , co może oznaczaś wynik o treści: polypus hyperplasicus cum haemorrhagia

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość MONIKA
fragmenta dua parva adenomatis tubularis cum dysplasia epithelii minoris gradus et polypi hyperplastici parvi mucosae coli partim in fragmentis. examinatio materiae totae- XII fragm. in serie POMOZE MI KTOS PRZETŁUMACZYC PROSZE O POMOC

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mama
dwa małe fragmenty gruczolaka rurkowego z dysplazją nabłonka małego stopnia i polipy przerostowe małe śluzówki okrężnicy -czyli nic groźnego

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
Witam, bardzo proszę o rozszyfrowanie wyniku badania: polypi hyperplastici - AC [M-72040] foci adenocarcinoma tosi - B [M- 8460/3] *A - kątnica - 4 - 0,1 cm. *B - wstępnica - 8 -0,1 cm. *C - poprzecznica i zstępnica - 6- 0,1 cm. Z góry dziękuje za opdowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.