Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Marta

Gastritis chronica antrophica gradus mediocris partim activa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Marta
Witam serdecznie mam do Pana pytanie, mam dopiero 20 lat, nie dawno miałam robioną gastroskopię w której stwierdzono: Gastritis chronica antrophica gradus mediocris partim activa et metaplasia intestnalis diffusa. Hyperplasia fovealis focalis. Mogę prosić o dokładne wyjaśnienie. Przepisano mi tylko Controloc i nic więcej nie zalecono. Objawy (uczucie pełności brzucha, nudności po jedzeniu, brak apetytu, bóle brzucha najczęściej wieczorami) mimo 4 tygodni przyjmowania leku nie ustąpiły. Czy w tego typu dolegliwości ważna jest dieta?Czy powinnam przyjmować inny lek?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Przewlekłe zanikowe zapalenie żołądka stopnia średniego częściowo aktywne i z rozsianą metaplazją jelitową. Przerost ogniskowy dołeczków żołądkowych. Lek należy przyjmować na czczo, rano. Lek przepisany jest prawidłowo. Należy stosować odpowiednią dietę dla tego typu dolegliwości. Ewentualnie ponownie skonsultować się z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
witam ponownie zrobiłam kolejna gastroskopie (po ok 3miesaicach od poprzedniej), tym razem u innego lekarza ponieważ objawy nie przechodziły a oto jej wynik: Przełyk w dolnym odcinku lekko przekrwiony, wpust dość sprawny. Przepuklina wślizgowa rozworu przełykowego przepony. Jeziorko dość obfite, mętnawe. Błona śluzowa żołądka o cechach umiarkowanego nieżytu rumieniowego. W antrum obok odźwiernika, od strony krzywizny mniejsza wypukła zmiana, z niewielkim zagłębieniem na szczycie (o śr. 8mm i wysokości 5mm) o niezmienionej w porównaniu do otoczenia śluzówce. Obraz może odpowiadać trzustce ektopowej. Odźwiernik stale uchylony. Opuszka i dalsze odcinki XII-cy bez zmian. HP (test ureazowy) - negatywny. Bardzo proszę o interpretecję wyniku oraz .. Lekarz skierował mnie do szpitala (szpital szaserów Warszawa) na okres kilku dni, aby zrobić badania w celu określenia dokładnego miejsca tej zmiany, a następnie usunięcia jej. Czy takie badania są bolesne? Na czym polegają? Czy jest to zabieg prosty, nieskomplikowany? i czy przede wszystkim badania są płatne, skoro teraz chodziłam na wizyty prywatne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.