Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Uciążliwe odruchy wymiotne każdego dnia przed jedzeniem


Gość kasia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam panie doktorze mam pytanie ponieważ mam uciażliwe odruchy wymiotne kazdego dnia przed jedzeniem czasami po nawet na czczo, okropne nudności tak mecze sie z tym pare lat!!! dochodzi czasami do wymiotów byłam u lekarza myslał ze to moze być zapalenie żoładka przepisał mi omeprazol i klacid i pinamox jednak odruchy wymiotne nadal pozostały po tych lekach i nadal sie mecze wkoncu zrobiłam gastroskopie i tu NIC!!!!PRZEłYK BEZ ZMIAN,WPUST W INWERSJI OPINA SIE NA ENDOSKOPIE,W śWIETLE żOłADKA TREść KLAROWNA,FAłDY PRAWIDłOWE,BłONA śLUZOWA BLADORóżOWA,GłADKA,ODżWIERNIK SYMETRYCZNY,DROżNY,OPUSZKA ,XII-cy I CZESC POZAOPUSZKOWA NIEZMIENIONE, TESTNA HP:UJEMNY. MAM JESZCZE NAPISANE DO ROZWAżENIA WYKONANIE MANOMETRII PRZEłYKU!!!po co mam wykonywac podobne badanie skoro nic nie wykazała gast. bo tez jest to badanie rurką tylko przez nos.Gastroskopia dokładnie nie wykazała zmian w przełyku??jak pan uwaza jesli jest ok skad te odruchy wymiotne przeciez musza byc czyms wywołane wystepuja samoistnie jest mi niedobrze kazdego dnia niczym przezemnie nie wywołanym!!!!! jakie badania jeszcze wykonac??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Manometria jest innym badaniem. Pozwala na ocenę ciśnienia wewnątrzprzełykowego, czyli w zasadzie pozwala zbadać czynność przełyku. Gastroskopia skupia się na oglądaniu zmienionej śluzówki, czyli stanów zapalnych, nowotworowych lecze nie na samej czynności. Być może dochodzi do nieprawidłowej pracy zwieracza dolnego przełyku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a panie doktorze czy te badanie jest tez tak nie przyjemne jak gastroskopia?? czy musi byc wykonywane i dlaczego przez nos??jak pan mysli czy tez sprawcą tych wymiotów mogą byc kamienie zalegajace w woreczku żółciowym??wiem ze kamienie sprawiaja sporo bólu ale moga tez byc sprawca tylko wymiotów?? bo ja mam bóle brzucha sporadyczne a mocniejsze bóle tylko czsami mecza mnie tylko wymioty ( ale nie zólcia), czasami wymiotuja sama ślina

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A panie doktorze czy te badanie jest tez tak nie przyjemne jak gastroskopia??- mniej nieprzyjemne, stosuje się cienką rureczkę czy musi być wykonywane i dlaczego przez nos? - jest to specjalistyczne badanie, wykonywane celem rozpoznania niewydolności dolnego zwieracza przełyku, przepukliny rozworu przełykowego, dające obraz czy należy wykrytą przypadłość już leczyć operacyjnie, przez nos zakładanie jest wygodniejsze dla badanego i mniej obarczające jak pan mysli czy tez sprawcą tych wymiotów mogą być kamienie zalegające w woreczku żółciowym? - czasami kamica pęcherzyka żółciowego może dawać dolegliwości w stylu wymiotów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam podobna dolegliwosc. od ponad 2 tygodni bez przerwy mam odruchy wymiotne, czysami zdarza mi sie cos zwymiotowac...ale nie wymiotuje jedzeniem *( tak po prostu nawet nie wiem czym bo...tak naprawde to nie mialam czym. moze to przez stresy i powinna sie nie stresowac, chociaz to trudne...?? PS. jak juz *zwymiotuje* to mi juz jest wszystko w porzadku ale po jakims czasie znowu...nie wiem co to moze byc i czy t moze byc spowodowane...? prosze o rade.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mój mąż też ma coś takiego,ale już bardzo długo.Kiedyś był u lekarza i przepisał mu tabletki-po nich mu przeszło.Lekarz nie zapisał nazwy tego leku,po jakimś czasie może 2 lat problem powrócił,mówiąc o tym lekarzowi przepisał mu METOCLOPRAMIDUM,ale te tabletki to chyba nie te same co poprzednio,bo tamte pomogły a te nie.Może by mi ktoś napisał czym te dolegliwości zwalczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×