Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ryszard

Gastritis chronica activa mediocris gradus

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ryszard
Witam serdecznie!!! Bardzo proszę o poradę lekarską. Otrzymałem wynik badania histopatologicznego żołądka na podstawia badania gastroskopowego lecz nie rozumiem jego treści: Gastritis chronica activa mediocris gradus. Dysplasia glandularum reactiva diffusa. Mucykarmin (-) HP (-) Z góry dziękuję za odpowiedź!!! Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stappler
Rozpoznanie histopatologiczne po polsku brzmi: Przewlekłe zapalenie błony śluzowej żołądka, aktywne, średniego stopnia. Dysplazja (nieprawidłowy rozwój) gruczołowa, reaktywna, rozlana. Mucykarmin ujemny oznacza na niewybarwianie się tkanek środkiem histologicznym (nie ma znaczenia klinicznego). HP ujemny oznacza brak zakażenia Helikobacter pylori. Jest to typowe rozpoznanie w przypadku przewlekłego zapalenia błony śluzowej żołądka, nic groźnego. Leczenie jak w chorobie wrzodowej żołądka. Za około 3-4 miesiące kontrolna gastroskopia. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin z Wawy
U mnie wyglada to nieco inaczej dlatego prosze o pomoc w tłumaczeniu: Gastritis chronica ++ Activa ++ Dysplasia reactiva focalis + Helicobacter pylori +++

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Przewlekłe, aktywne zapalenie błony sluzowej żołądka. Dysplazja reaktywna miejscowa. Zakażenie Helicobacter pylori.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota R z Gdyni
Także bardzo proszę o pomoc w tłumaczeniu wyniku badania histopatologicznego żołądka mojego taty. Materiał wg.skierowania: wycinek z owrzodzenia części odżwiernikowej żołądka. Wynik badania: Makroskopowo - cztery kremowo-beżowe fragmenty tkanowe długości do 0,3 cm Mikroskopowo - Hyperplasia feveolaris fragmentarum mucosae. a na dole odręcznie napisane: kontrola badania po leczeniu. Z góry dziękuję za odpowiedź !

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorcia R z Gdyni
Przepraszam, wysłało mi się zapytanie 3 razy to samo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ewelina
ja tez bardzo proszę o pomoc gastris chronica activa mediocris gradus -B (M-40000). 0 stopien wg. klasyfikacji marsha - A

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość olka
błagam o szybką odpowiedź gastritis chronica activa maioris gradus . h-p/+++/

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania
1.wycinki z anturium żołładka- Gastritis chronica activa medicoris gradus. 2.ozn. HP- HP (+) 3. Wycinki z trzinu żoładka- Gastritis chronica activa medicoris gradus. Nie wiem co oznacza mój wynik badania Histopatologicznego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agata
Witam, a czy mógłby mi ktoś wyjaśnić co oznacza wynik Gastritis chronica minoris gradus HP (+)? z góry dziękuję za odpowiedź

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Justyna
Witam doetałam wyniki prosze o przetłumaczenie. Gastritis chronica antralis et corporis mediocris gradus . Zapalenie-2 Zanik-0 Aktywność-2 Mwtoplaza jelitowa-0 HP-0

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Olcia
Witam serdecznie a ja mam tak: Gastritis chrinica gradus minoris dispersa, hyperplasia fovealis focalis. potem jest: gastritis chronica gradus minoris focalis Proszę o pomoc....

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotr
Mógłby ktoś przetłumaczyć to: Gastritis chronica activa et erosiva mediocris gradus -A [M-40000]. Helicobacter pylori (-) -A [M-40000M]. Gastritis chronica activa et erosiva minoris gradus -B [M-40000].

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kataraka
Dzień dobry acooznacza rozpoznanie : Gastritis chroniąc activia maioris gradus - A,B [M-40000]. Helicobacter pylori(-)-A [M40000]. A - antrum -2 d 0,2 cm. B-kat żoładka- j.w.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pytajaca
Dzień dobry, Duodenitis chronica partim mediocris gradus et cicatrix parva. Hyperplasia reactiva glandularum Brunneri. Co oznacza taki wynik gastroskopii?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Sylwia
Witam jeżeli to możliwe proszę o rozpoznanie. 1.wyć.z antrum_(metaplazja jelitowa)(_) HP(+) zanik( -). 2.wyć.z trzonu(metaplazja kolorowa)(-) HP(-) zanik(-). Rozpoznanie kliniczne ostre?żal.błony śluzowej żołądka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewelina
Witam .Prosze o pomoc w odczytaniu sformułowania winiku badania * Gastritis chronica profunda mediocris gradus / ++ /.H .p/ - / IHC .Prosze mi to wyjasnic ,Z góry bardo dziekuje ..

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.