Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Monika

Wrażliwa, boląca i zapadająca się brodawka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Monika
Witam!Mieszkam w tej chwili w Londynie a tutaj niestety medycyna dla nas-emigrantow nie jest na najwyzszym poziomie wiec z niecierpliwoscia czekam na konsultacje w Polsce.Nim to jednak nastapi chcialabym podpytac na temat mojego problemu.Wstyd sie przyznac ale po pewnej upojnej nocy z moim partnerem zostala mi na piersi spora ranka-(brodawka i otoczka).Bolalo ale sie w koncu zagoilo.Niestety mam wrazenie jakby sie od tego czasu cos w tej piersi*zespulo*.Jest bardzo wrazliwa na dotyk, boli a brodawka w tej piersi zupelnie sie zapada:(Jestem zalamana bo wyglada to fatalnie i mam z tym straszny problem.Poza tym boje sie ze to moze byc cos powaznego.Zadnych guzkow nie wyczuwam,wezly tez w porzadku.Kiedys moje piersi powiekszaly sie przezd miesiaczka i wtedy byly bardziej bolesne.Teraz mam wrazenie ze sie zmniejszaja i bola caly czas.brodawka niby reaguje na zimno i dotyk ale bez tego zapada sie i wstyd sie rozebrac.nie wiem co powinnam z tym zrobic i wogole dlaczego cos takiego moglo sie stac z piersia ktora nigdy nie miala wciagnietej brodawki?Czy to da sie jakos odwrocic?Czy pozostaje mi tylko chirurgia?Czy to trudny zabieg i czy efekt bedzie trwaly?Kiedys spalam na brzuchu teraz to niemozliwe bo bol mi nie pozwala.To nie tylko defekt kosmetyczny sadze.Bardzo prosze o odpowiedz.Mam 29 lat.Nie bylam nigdy w ciazy.Pochodze z Olkusza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To może być stan zapalny, w wyniku którego doszło do wciągnięcia brodawki. Niestety bez konsultacji lekarza się nie obejdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotr
Co prawda minęło tyle czasu.. ale może na coś się przyda moja amatorska rada - poleciłbym wybranie się do homeopaty, w Anglii homeopatia cieszy się szacunkiem, a leki homeopatyczne kupisz pewnie w większości aptek lub w specjalistycznych wytwórniach typu Helios. Z tego co jestem w stanie powiedzieć na bazie książkowych informacji: - typowe leki na urazy kobiecych piersi to Bellis perennis, w niskim rozcieńczeniu typu 3D lub 5CH, a w nastepnej kolejności Conium maculatum podobnie 3D lub 5CH (źródło: Receptariusz Clarke*a wydany tez po polsku). - Conium maculatum jest tez jednym z kilkunastu leków homeopatycznych, które mają w swoim obrazie *wciągnięcie brodawki* Uniwersalnym lekiem *na rany* jest Arnika (Arnica montana) może zadziałać tez w przypadku urazów odległych w czasie, trudno mi doradzić potencję ale powiedzmy może być 30ch, 200 CH a nawet więcej. Moja rada: poszukaj dobrego homeopaty. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotr
ew. jeszcze lek homeopatyczny kompleksowy (wiele leków w roztworze) Traumeel firmy Heel (krople, maść)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.