Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzły chłonne na szyi czy rak przełyku?


Gość zuzacivic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zuzacivic

Witam pare lat temu mialem robiona gastroskopie.Mam 27 lat lekarz wykryl mi wtedy relkuks przełykowo zoladakowy. Ostatnio mam powiekszone wezły chlonne na szyji po lewej stronie. Jeden na srodku szyji, drugi niedaleko migdala( wyczuwam go dotykajac w miejscu lewego mogdala- poczatkowo myslalem ze to powiekszony migdał) Rano odchrakam troche felgmy czasami z domieszka malej ilosci krwi ta flegma jest. JAk polykam to tak dziwnie mi przeskakuje w gardle. Zwłaszcza jak pije jakies plyny. Dodam ze wynik badan krwi mam w normie. Czy podczas polykania moze mi lekko przeszkadzac wezel ten powiekszony obok migdala. Dawac takie dziwne uczucie*?Czy to moze rak przełyku*?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przedstawione przez Pana objawy raczej świadczą o przewlekłym zapaleniu górnych dróg oddechowych (migdałków, gardła, zatok). To może być przyczyna powiększonych węzłów chłonnych (prozaiczna,ale najczęstsza), a nie żaden rak przełyku. Radzę w tej sprawie skonsultować się bezpośrednio z lekarzem. On po badaniu zadecyduje o dalszym sposobie postępowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,mam problem z wezlem chlonnym podzuchwowym zlokalizowanym po prawej stronie. Jest powiekszony od 2 lat,nie bolesny.Najdziwniejsze jest to ze kiedy spozywam jakis posilek to rosnie i po czasie zmniejsza sie ale nadal jest wyczuwalny. Mam problem z zatokami,czesto zapchana jedna komora nosa i splywanie wydzieliny po gardle,rano odksztuszam zolta flegme ktora zalega w gardle. Ostatnio robilem morfologie,obnizone plytki krwi,kolejna morfologia wszystko w normie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×