Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Operacja zamknięcia ubytku przegrody między przedsionkami


Gość Ania

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, chciałabym dowiedzieć się w jaki sposób można zamknąć ubytek przegrody międzyprzedsionkowej. Czytałam o kilku sposobach, jednak nie znalazłam informacji, jak wygląda przygotowanie do zabiegu. Mam prawie 17 lat, w dzieciństwie wykryto u mnie szmery w sercu, stwierdzono ASD, jednak podobno taki ubytek może się zmniejszyć (zarosnąć) dlatego nie zostały podjęte żadne działania. Byłam pod stałą kontrolą kardiologa, potem stwierdzono tylko IP. Wyglądało na to, że mój stan się poprawił, umówiona byłam na kontrolę za trzy lata. Nie miałam i nie mam żadnych objawów, sprawność fizyczna była niższa od niektórych równieśników, jednak nigdy jej nie odczułam. Pływałam, biegałam, ćwiczyłam, wszystko było w porządku. W zeszłym tygodniu (tj. po 3 latach) przeszłam kontrolne badania (EKG i echo serca), stwierdzono ubytek przegrody międzyprzedsionkowej w jej środkowej części o wymiarach 8,3 mm z przeciekiem lewo-prawym. Śladowe IT i IP, tachykardie zatokową, poza tym wszystko jest w normie. Dostałam skierowanie do specjalistycznego ośrodka, aby ocenili zaburzenia hemodynamiczne, jestem umówiona na badanie izotopowe. Oczywiście czekam na ocenę kardiochirurga, ale chciałabym się dowiedzieć, jak, jeśli będzie to konieczne, będzie wyglądać operacja i w jaki sposób zamkną ubytek, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi odpowiadać na takie pytania, gdyż jest to portal chirurgii ogólnej, a nie specjalistyczny kardiochirurgiczny. Takie operacje są bardzo skomplikowane i obciążające organizm. Najlepiej w tej sprawie porozmawiać z kardiochirurgiem. Najczęściej w takich sytuacjach wszywa się specjalne łaty syntetyczne zamykające otwór międzyprzedsionkowy. Zabieg nie jest bardzo skomplikowany, lecz wiadomo to zabieg przeprowadzony na sercu czyli bardzo obciążający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam . W wieku 17 lat wykryto mi wrodzoną wade serca . Ubytek miedzyprzedsionkowy ASD typu II . Dziura ponad 4 cm . Konieczna była operacja kardiochirurgiczna gdyż zwykłe cewnikowanie serca z użyciem parasola , mającego zamknąć ubytek nie pomogło. Operacja polega na Rozcięciu mostka dojściu do serca . A także co najważniejsze i zazwyczaj skuteczne wycięciu kawałka worka osierdziowego i zaszyciu ubytku . Czas powrotu do zdrowia i wyjście ze szpitala to około 2 tygodni + czas gojenia sie blizny oraz zrastanie mostka jakieś pół roku jak było ze mną . Do tego częste kontrole u kardiologa i badanie echo serca .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×