Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Dieta po laparoskopi wyrostka robaczkowego


Gość aneta

Rekomendowane odpowiedzi

Maz mial laparoskopie wyrostka robaczkowego w Irlandii. pominawszy fakt ze musial czekac az go przyjma na badania 11 godzin, zoperowali go po 14 godzinach od zgloszenia sie do szpitala. operacje-laparoskopie zrobili mu okolo 16 tej a o 18 tej odwiezli go na sale pooperacyjna. do nastepnego dnia spal caly czas. rano dostal na sniadanie chleb z dzemem i herbate z mlekiem natomiast na obiad dali juz mu sos z piersia z kurczaka, brokuly, seler i smazone ziemniaki w panierce. na kolacje dostal podobne rzeczy do spozycia. moje pytanie brzmi nastepujaco czy ta dieta mogla spowodowac ze maz przez kolejne pare dni ciagle wymiotowal i nie mogl dojsc do siebie po operacji? dodam ze dzien po laparoskopi przed obiadem wygladal na zdrowego i dochadzacego do siebie po przezyciach (nigdy nie mial zadnych zabiegow i nie lezal w szpitalu). w sumie spedzil w szpitalu 11 dni i wystawli mu rachunek na dosc duza kwote za to ze musial spedzic tyle dni w szpitalu moim zdaniem przez blad lekarski bo z tego co czytalam w internecie nie powinno sie jesc przez 1 dobe po laparoskopi a w nasptepne dni dopiero mozna jesc lekko strawne potrawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość halina wania

wyslano mnie do domu po dwuch dniach od zabiegu nikt nie udzielil mi informacji jaka stosowac diete co robic dalej jestem tym bardzo zfrustrowana niewiem co robic dalej dlatego szukam informacji w internecie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałam niecały tydzień temu operacje laparoskopem i dopiero na drugi dzień po operacji dostałam herbate, na trzeci herbate z mlekiem, na czwarty mleko, i dopiero w piaty dzien tak zwana *papke*- tj. na śniadanie kawiorka maczana w mleku, na obiad ugotowane ziemniaki z bialym sosem i gotowana marchew, w 6 dzien dostalam * diete lekka* - na śniadanie kanapki z pasztetem,szynka,dzemem, na obiad klops( nie smazony, z bialego miesa) ziemniaki,buraki. Dzisiaj wyszlam do domu i musze jeszcze przez 1 tydz. stosowac diete lekkostrawną, tzn. zero smażenia, zero slodyczy( batoniki, pączki , slodyczy tych ktore zawieraja duzo tluszczu), zero takich warzyw :kalafior,seler, cebula,czosnek itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem 2 dzień po operacji laparoskopem i od wczoraj jem tylko kleik na wodzie. Lekarz powiedział, że dopiero po 5 dniu mam zjeść skibkę jasnego chleba z masłem a na razie tylko kleik i kisielek. Przez 1 miesiąc byłoby wskazane abym nie zjadał potraw smażonych i tłustych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×