Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zarastanie kości po złamaniu i skóry


Gość Michael

Rekomendowane odpowiedzi

Witam serdecznie, chcialbym zadac kilka dosc *nietypowych* pytan, a wlasciwie z perspektywy niektorych ludzi, moga sie takie wydac. 1. Z tego co mi wiadomo, sciegna lacza kosci z miesniami, czy znajduja sie rowniez na zebrach? Jesli panstwo posiadaja zdetalizowane informacje wlasnie na ten temat, bylo by mi milo, gdyby panstwo ogolnie napisali, ile sciegen posiada przecietny czlowiek i z jakimi koscmi sa one polaczone. Tak ogolowo. 2. Do jakiego stopnia potrafia sie zrosnac ludzkie rany? Ostatnio bylo mi dane ogladac glupi film w internecie, a dokladnie mowiac wypadek, w ktorym osobnikowi po prostu rozerwala sie na pol twarz, od brodki do nosa, wszystko bylo podzielone na pol, prosto mowiac twarz otwierala sie na boki. Lekarze cos tam robili, widzialem jeszcze przez chwile. Dosc nieciekawa sytuacja ale zaczelem sie zastanawiac, czy zszyjac taka rane, jesli w ogole cos takiego jest mozliwe w tym wypadku, czy ona sie zrosnie. Wiem ze to glupie, ale wolal bym takie rzeczy wiedziec. 3. Cos jak pytanie wyzej, tylko ze troche inne. Czy jesli noga zostanie zlamana, prosto mowiac kosc zostanie peknieta, czy to sie w ogole zrasta? Czy noge trzeby apultowac? Przepraszam jesli byly podobne tematy, ale nie moge ich znalesc, a bynajmniej na 1 i 2. Wiem ze jest mozliwosc znalezienia tego przy pomocy google, ale wlasnie dzieki google, trafilem do was! Z gory dziekuje za pomoc w sprawie mojej niewiedzy, hehe i serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. Pytanie wymaga podania ogromnej ilości informacji na ten temat polecam podręcznik *Anatomii człowieka* autor Bochenek - tam znajdzie Pan odpowiedzi na te pytania. 2. Tak, rana może zagoić się całkowicie nawet w takim przypadku jak Pan opisuje. 3. Oczywiście kość zrasta się bez problemu - aby ten proces przyspieszyć należy tylko odłamy kostne zbliżyć do siebie i je usztywnić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×