Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Walentyna

Czy wzdęcia sa spowodowane zapaleniem jelita grubego?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Walentyna
Sześć lat temu bylam operowana z powodu guza na jelicie grubym.Od tamtego okresu mam problemy ze wzdęciami.Nigdy przedtem nie cierpialam tak z tego powodu.Już podczas chemioterapii zglaszalam ten problem lekarzowi.Myślalam,ze te wlewy tak na mnie dzialają,że takie mam wzdęcia.przyjmuję espumisan.Co roku mialam robioną kolonoskopię,w ostatniej na 65cm[tam byl guz]wycięto szczypczykami 3 polipy-wynik badania histopatologicznego PH-6145-46 blona śluzowa jelita grubego w stanie przewleklego zapalenia.Przyjęlam serię leku i jakby wzdęcia ustąpily lecz nie na dlugo.Straszne jest,gdy po zjedzeniu ,,gazuje''mnie.Stalo się to klopotliwe.Jak dotąd nikt mi nie dal skutecznej recepty jak to leczyć .Proszę o radę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
U jakiego lekarza się pani leczy,z zaburzeniami pracy jelit,dobrze jest zasięgnąć porady gastrologa.Nie należy spożywać pokarmów,które powodują powstawanie gazów/dieta bogatoresztkowa/./pieczywo ciemne, razowe,zwiększenie ilości warzyw i owoców w diecie,aktywność fizyczna/Z leków:.Debridat,duspatalin retard.Colon C,Sulpiryd.Regularne wypróżnianie Uważam,że espumisan,jest b.słabym lekiem na wzdęcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Walentyna
Serdecznie dziękuję za odpowiedz.Ale chcę zaznaczyć,że owoce zwlaszcza potęgują wydzielanie gazów.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość medicus
Dot.owoców pestkowych np*czereśnie.Można owoce,takie jak* jabłka/obrane/winogrona.owoce suszone w małej ilości.Nie wolno:Tłustych gatunków ryb,mięsa,drobiu,kapusty,kalafior w większych ilościach,bigos,ogórki świeże,warzyw strączkowych,czekolada w większych ilościach,kawa w nadmiarze,alkohole,potrawy smażone w większych ilościach.Mleko.Można wszystkie rodzaje serów.ogórki kiszone ,ale bez skórki.Sądzę,że w internecie znajdzie pani więcej na ten temat.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.