Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Krystyna

Wycięcie jelita grubego

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krystyna
Mam 52 lata ,diagnoza po kolonoskopii:Npl esicy.Podejrzenie zesp polipowatości rodzinnej.Pobrano wycinki do badania histop :1,2/ polipu wstępnicy i poprzecznicy 3/npl esicy.Rozpoznanie: Ad 1)Adenoma tubulare cum neoplasia intrepheliali gradus minoris.Ponadto dwa polipowate fragmenty błony śluzowej jelita grubego z obecnością skąpych nacieków z komórek limfoidalnych,neutrofiliów oraz enzynofiliów w podścielisku. Ad 2)Fragmenty mogące odpowiadać rozpoznaniu adenoma tubulovillosum cum neoplasia intrapitheliali gradus maioris.Nie stwierdza się cech wyraźnego naciekania podścieliska. Ad 3)Masy martwicze oraz komórki podejrzane o rakowe. Znalazłam tłumaczenie w innych odpowiedziach,ale nie wiem co to oznacza.Proszę o wytłumaczenie jak to mam rozumieć. Mam wyznaczony termin na operację usunięcia całego jelita grubego.W związku z tym pytanie:czy będę miała wyprowadzoną stomię.Nastawiłam się że tak a chirurg w szpitalu powiedział że niekoniecznie.Czy to możliwe?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
To zależy jak zostanie przeprowadzony zabieg. Może być wykonany jednoetapowo, czyli nastąpi zespolenie częsci pomiędzy usuniętym jelitem grubym lub dwuetapowo, czyli czasowe wyłonienie stomii. Z tego, co Pani napisała będzie to zabieg jednoetapowy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.