Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Grzegorz

Zapalenie trzustki czy rak trzustki?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Grzegorz
Proszę o podanie jakie są objawy raka trzustki i zapalenia? Jaka jest różnica pomiędzy tymi chorobami - poza oczywiście tym, że rak często kończy się śmiercią. Czy do zmian w trzustce wystarczy wykonanie badania amylazy we krwi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Samo stężenie amylazy we krwi nie wystarczy, żeby różnicować choroby trzustki. Należy wykonać ct jamy brzusznej, markery nowotworowe (CA 19-9).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Grzegorz
Jeśli amylaza w surowicy jest przy dolnej granicy oraz było robione usg jamy brzusznej, gdzie nie ma zmian. A odczuwam ból w okolicach trzustki. Czego to może być objawem?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Być może ból nie jest związany z trzustką tylko z patologią w zakresie żołądka lub dwunastnicy. Na pewno warto byłoby wykonać z tego powodu gastroskopię. Jednak o tym badaniu musi zadecydować lekarz prowadzący po badaniu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Amanda
mam bole brzucha CEA 1,76 norma do 4 a CA-19.9 wynosi 41,9 norma do 34 co moze byc powodem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AGA
Proszę o pomoc!!!mam hypoechogeniczną zmiane ogniskowa wieklosci 28 na 20 mm o gładkich zarysach.Nie odczuwam zadnego bulu i nie wymiotuje,PROSZĘ O ODPOWIEDZ.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość AGA
Dziś to juz ponad rok jak mam to zdjagnozowane,urosło do prawie 6 cm,i dalej nie wiem co to jest.Markery mam bardzo niskie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.