Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Krew w kale czy barszcz?


Gość Bartekcivic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Bartekcivic

Witam serdecznie. Od 4 miesiecy mam problemy jelitowe raz papkowate stolce 4-5 razy dziennie a raz zatwardzenia. miałem robione mnostwo badan, m.in wlew doodbytniczy, krew, badanie kalu, usg. Dzis rano zauwazylem czerwone slady na stolcu wymieszane z nim i niestarwione resztki jeedzenia. Wczora pilem barszcz z paczki (3 kubki tego wypilem)woda w ktorej plywal stolec zabarwila sie na kolor czerwono bordowy. Ale slady na stolcu byly krwisto czerwone. Zaraz wzielem probki kalu(szczegolnie tych czerwonych miejsc, najczesciej byly to zabarwione na czerwono resztki jedzenia(mandarynki jakies kawalki warzyw) i pojechalem do laboratorium zeby zbadali mi ten kal pod wzgledem krwi utajonej. Po 10 mintach pani w laboratorium powiedziala mi ze wynik ujemny. Czy to oznacza ze to nie byla krew? Czy mozliwe ze mam zapalenie odbytu? czy odbytnicy? bo mam bardzo dziwne czucie tam, czasami lekko poobolewa(nie koniecznie przy oddawaniu stolca tak jakby cierplo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość haemophilus

Może to być stan zapalny odbytnicy. To, że wynik na krew utajoną wyszedł ujemny nie oznacza, że jej tam nie ma. Takie badanie trzeba powtórzyć, ale po diecie bez poduktów mogących wpływać na zabarwienie stolca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekcivic

zrobilem sobie calodniowa diete i nie jadlem zadnych potraw ktore mogly by zmienic kolor stolca....i stolec poza tym ze byl papkowaty(prawie jak zawsze poniewaz cierpie na zespol jelita drazliwego i mam głownie takie stolce) był normalnego koloru i woda w obrebie stolca tez juz sie nie zabarwiala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mam jelito drażliwe i tez papkowate i zmienne stolce więc witaj w klubie a jeszcze bóle brzucha i gazy jak diabli. Też wypiłem sporo barszczyku własnej roboty i to samo woda zabarwiła sie na czerwono. Aż sie wystraszyłem, dopiero po chwili przypomniałem sobie o barszczu. Spoko bedzie dobrze, przy jelicie drażliwym płynna część z jelit słabiej sie wchłania. Ja czekam jeszcze na kolonoskopie...mam za rok heh... polska służba zdrowia....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×