Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Jolanta

Wyodrębniający się zrazik w piersi

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Jolanta
Po badaniu USG piersi , zostałam skierowana na biopsję. Stwierdzono u mnie: w piersi lewej na godz.2:30, ok.3 cm od otoczki8 widoczna jest struktura o dość gładkich zarysach, o wym. 7x4 mm, mogąca na pierwszym miejscu odpowiadać FA lub wyodrębniającemu się zrazikowi.Nie wiem co oznacza określenie FA i czy wykryte u mnie zmiany mogą oznaczać zmiany nowotworowe.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
FA oznacza fibroadenoma czyli łagodną zmianę typu włókniakogruczolaka. Rozstrzygającym badaniem będzie biopsja z analizą histopatologiczną.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Jolanta
Serdecznie dziękuję za odpowiedz. Proszę mi jeszcze powiedzieć, czy jeżeli to nie będzie FA tylko wyodrębniający się zrazik, to co to wogóle znaczy, czy jest to jakiś stan zapalny, który można wyleczyć farmakologicznie czy jest to poważniejsza zmiana chorobowa.?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wyodrębniający się zrazik gruczołu sutkowego to tylko taki wariant anatomiczny, żadna kliniczna patologia, taka odmiana budowy nie wymagająca leczenia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.