Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Carcinoma papillare lobi sinistri glandulae thyreoideae


Gość DORIS

Rekomendowane odpowiedzi

rozpoznanie - carcinoma papillare glandulae thyreoideae-1.2cm badanie pointrowe i z reszty materiału operacyjnego * carcinoma papillare lobi sinistri glandulae thyreoideae.g.2. postać częściowo cylindrycznokomórkowa .zmiana częściowo nieotorebkowana naciekanie okolicznego miąższu drobnymi ogniskami bez cech naciekania naczyń.guzek śr.1,2cm miejscami dochodzi do torebki płata .do płata przylega też utkanie limfoidalne przepojone tkanką tłuszczową i prawdopodobnie z mikroprzerzutami.pt1n ? co to wszystko znaczy ? czy to rak złośliwy? co dalej?czy mam przerzuty-mikroprzerzuty co to takiego?czy to jest do całkowitego wyleczenia? nadmieniam że mam skierowanie do gliwic.błagam o wyjaśnienie mam 58 lat jak dalej żyć?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To rak gruczołu tarczowego typu brodawkowego czyli nowotwór złośliwy. Mikroprzerzuty to w tym przypadku niewielkie wszczepy nowotworu w sąsiadujące tkanki (takie jest podejrzenie). Jeśli tarczyca została usunięta w całości, a kontrolna scyntygrafia nie wykaże ognisk jodowychwytności to leczenie raka może zostać zakończone (oczywiście trzeba będzie się jeszcze leczyć hormonalnie i wykonywać okresowe kontrole). patrz: http://www.echirurgia.pl/tarczyca/charakterystyka_kliniczna_raka_tarczycy.htm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×