Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Badanie per rectum


Gość bartekcivic

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartekcivic

Witam, podejrzewam ze mam hemoroidy, bo zaraz po podcieraniu swedzi mnie okolica odbytu i mocno szczypie przy kazdym dotknieciu papierem awet jak juz nie ma kalu.... do tego mam czasem wilgotny odbyt jakby sie pocil.... dzis rano zalozylem rekwiczke i zrobilem sobie sam badanie per rectum( wiem ze to dziwne ale nie mam mozliwosci przez najblizsze 2 miesiace isc do lekarza wiec czas mnie gonil) kanal wejscia do odbytu byl czysty zadnego guzka ale mam takie pytanie wyczulem cos przy dole jakis narzad chyba bo jest rowno olozony jakby na kroczu dotknelem jego koncowki czy to jest wyczuwalna prostata? mam 27 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak zapewne wyczuwał Pan sobie prostatę. Radzę jednak z Pana dolegliwościami udać się do chirurga. Badanie samego siebie per rectum na pewno nie jest dokładne (zresztą nie ma Pan w tym względzie żadnego doświadczenia)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartekcivic

Dziekuje za wyjasnienie. Sytuacja u mnie wyglada tak, ze mam zddiagnozowany przez gastroenterologa zespol jelita drazliwego. Od 4 miesiecy zaczeły mi dokuczac objway. Papkowate stolce 3-5 razy dziennie, pobolewania podbrzusza, klucie w lewym podbrzuszu przy uciskaniu przez lakarza. Raz wydawalo mi sie ze widzialem skrzepik krwi w stolcu ale to zdazylo sie tylko raz.... mialem robione badania krwi( w sumie co miesiac nadal je robie i sa nadal w normie), badanie kalu na krew utajona i na pasozyty, usg jamy brusznej, a także badanie jelita grubego z wlewem kontrastowym(z podwojnym kontrastem). I nie mialem wlasnie jeszcze badania per rectum i dlatego zrobilem sam... odbyt szczypie mnie i jest krew na papierze jak dotkne tej czesci na zewnatrz, i wtedy mocno szczypie a pozniej swedzi kal jest bez krwi, moze tez to byc kwestia tego ze mam czeste luzniejsze stolce i mam podrazniona blone odbytu od ciaglego i dlugiego podcierania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Bartekcivic

dziekuje za odpowiedz. a mam ostatnie pytanie, jak czulym badaniem jest badanie jelita z wlewem dodbytniczym(z podwojnym kontrastem?czy na jego podstawie mozna wykluczyc raka w jelicie i zdiagnozowac zespol jelita drazliwego? Wiem ze kolonoskopia jest najlepszym badaniem ale czy badanie z wlewem jest dostatecznie czujnym badaniem? i moge byc po nim spokojny? Dodam ze robil mi je doswiadczony radiolog.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×