Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ela

Ból pięty u dziecka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ela
Ośmioletnia córka skarży się od tygodnia na ból pięty. Pięta boli w momencie dotykania lub stawania na niej. Nie ma na niej żadnych zmian widocznych na zewnątrz. Miała zrobione zdjęcie rtg stopy w opisie *nie stwierdzono zmian kostnych*. Noga była moczona w soli jodowo-bromowej i smarowana Fastum. Nie ma żadnej poprawy. Pytałam córkę czy moze gdzieś w szkole się uderzyła lub mocno stąpnęła na nią ale nie pamięta aby coś takiego miało miejsce. W tej chwili chodzi cały czas na palcach. Nie wiem co jeszcze mogę zrobić aby ulżyć jej w cierpieniu. Proszę o radę bo jestem bezradna.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno mi określić bez badania co się dzieje. Taki opis jak Pani przedstawiła może tylko świadczyć o jakimś nerwobólu czyli samoistnym podrażnieniu nerwu. Radziłbym jeszcze w tej sprawie skonsultować się z chirurgiem dziecięcym, aby dokładnie zbadał nogę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ela
Radziłabym udac się do dobrego ortopedy aby obejrzał zdjęcie.Nie każdy lekarz zauważa początki choroby znanej pod nazwą pięta Hanglunda-Sewera.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ela
Przepraszam zle napisałam nazwe choroby powinno byc Haglunda-Severa. U wnóczki chirurg też na zdjęciu nie zauważył nic niepokojącego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karina
Bardzo cię proszę napisz co z twoją córką ,moja ma 10 lat i też od 3 miesięcy chodzi na palcach u lewej nogi zdjęcia rtg bez zmian miała zabiegi laser i pole magnetyczne ,ostatnio byłam na scyntygrafi trójfazowej kości i nadal niewiadomo co to,a pięta boli coraz mocniej zwłaszcza wieczorami błagam pomocy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość karina
Bardzo cię proszę napisz co z twoją córką ,moja ma 10 lat i też od 3 miesięcy chodzi na palcach u lewej nogi zdjęcia rtg bez zmian miała zabiegi laser i pole magnetyczne ,ostatnio byłam na scyntygrafi trójfazowej kości i nadal niewiadomo co to,a pięta boli coraz mocniej zwłaszcza wieczorami błagam pomocy.Dodam że też pięta wygląda normalnie i podejrzewano haglunda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość justyna
MOja corka ma 8 lat i tez boli ja lewa pieta po srodku.Chodzi na palcach od 5dni najgorzej jest rano.Lekarz rodzinny nie zlecil zadnych badan-twierdzi ze rosnie a mnie to okropnie niepokoi.prosze o rade.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Aśka
Moja córka ma 10 lat, boli ją prawa pięta, chodzi na śródstopiu. Czy to może być ostroga?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Greta
Witam, mój syn (10lat) od dwóch dni chodzi na paluszkach, twierdzi, że strasznie bolą go obie pięty. Ma na nich coś w rodzaju miękkich, okrągłych guzów. Czy to ostrogi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marta
Witam moja 7 letnia corka od tygodnia tez skarzy sie na bole pięty w lewej stopie dzisiaj byłyśmy u pediatry i idziemy do chirurga aż się boje co dalej.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kimi
To chyba ostroga, miałam tak jako dziecko. Nie skakać, uważać na pięty i może przejdzie... :/ Chociaż najlepiej znaleźć dobrego lekarza, żeby wykluczył powikłania czy inne choróbsko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość teresa
Witam. Wczoraj z c órka spedziłysmy ca ly dzień w szpitalu gdzie trafiłysmy z b ólem lewej pi ety. Córka trenuje tenis ziemny i to dla niej jest uci ążliwe. Diagnoza jaką postawił lekarz wskazuyje na Ścięgno ahillesa oraz odwapnienie co powoduje ból piety. kategorycznie zakazał wf w szkole przerwanie treningów oraz zalecił zabiegi w poradni rehabilitacyjnej. Otrzymałam tez informacje ze bardzo czesto u dzieci pojawia sie ten problem w okresie dojrzewania dlatego tez nie mam mozlwisci wyleczenia poniewaz moze sie nawracac. Mysle że najlepszym wyjściem jest wizyta u dobrego ortopedy dzieciecego, który może stwierdzic przyczynę bólu pięty ale uważam tez że każdy przypadek może byc indywidualny. Jeszcze informacją jaka udzielił mi lekarz było to że trzeba coś z tym robic w miarę pilnie ponieważ dziecko nie bedzie mogło chodzić na tej nodze i choroba bedzie mogła sie pofgłębiac.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Meg
Czy jest jakaś możliwość pomocy przy wytworzeniu się naczyń krwionośnych?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Basica
Mojego syna też boli pięta bylam u lekarza ortopedy.Często ten ból występuje w wieku dojrzewania.Nie ma leków trzeba oszczędzac pietę bo może dojść do martwicy.Jeśli nie jest pięta czerwona ani ciepla to nic się nie dzieje w innym wypadku trzeba założyć gips i czekać aż samo przejdzie .Może trwać to aż do roku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Beta
Moja 8 letnia córka też od kilku tygodni {z przerwami} skarży się na ból pięty i kolana smarowania nie pomagają a jeżeli to na krótko zaczęło mnie to niepokoić mam skierowanie do ortopedy a oprócz tego na morfologie i pasożyty bardzo mnie to martwi bo niema w niej energii jest blada i niema apetytu nie wiem czy te dolegliwości mogą być powiązane ale z bólem pięty jak czytam w tym wieku jest dużo dzieci może to faktycznie efekt wzrostu ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agusia
Moja córka od ponad miesiąca skarży się na ból pięty nie wiem co mam robić brakuje mi już sił POMOCY:(

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ania
Polecam zgłosić się do specjalistów - poradniastopy.pl

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.