Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kasia

Nawracające zapalenia dróg żółciowych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kasia
Witam. Jestem po II zabiegu EPCW. Miałam bardzo częste ataki bólowe - tak jak kiedyś gdy miałam jeszcze pęcherzyk żółciowy. Lekarz był wrecz pewny, że musi coś być w przewodach żółciowych. Bilirubina była 4, Aspat 400, Alat 600. Podczas epcw okazało się, że ... nic tam nie ma. Lekarz wyjaśnił mi, że te bóle to nawracające zapalenia dróg żółciowych. 3 lata temu miałam robione epcw po raz pierwszy. Wtedy były złogi - zepchnęli je do dwunastnicy. Lekarz mówił, że brodawka Vatera jest już nacięta i bakterie z jelit mogą przedostawać się do dróg żółciowych. Przepisano mi Cipronex. Kiedy pytałam jak zapobiegać tym częstym zapaleniom lekarz odpowiedział, że muszę pilnować dietę. Gdy wszystkie czynniki wątrobowe z krwi znormalizowały się wypisano mnie do domu. Mam pytania: 1) dlaczego bilirubina była tak wysoka skoro nie było żadnego zastoju żółci ani żółtaczki mechanicznej? 2) Czy podczas ataków bólowych mogło coś tam być ale *wyszło* i dlatego podczas zabiegu nie stwierdzono żadnych złogów? 3) jak zapobiegać tym nawracającym zapaleniom dr. ż. - czy tylko przez dietę? 4) a może to lamblioza albo inny pasożyt? (stolce są normalne). Dodam, że lekarze na moje pytania w szpitalu albo rozkładali ręce albo denerwowali się, że nie umieją na nie w pełni odpowiedzieć. Dochodzę do wniosku, że wyleczyli tylko skutek, a nie samą przyczynę choroby... Pozdrawiam:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
1. Musiał być niewielki zastój w wyniku obecności złogów, czasami podczas stanu zapalnego bilirubina również może się zwiększać. 2. Taka sytuacja jest możliwa, podczas stanu zapalnego tym bardziej. 3. W zasadzie może Pani stosować dietę, w razie nawrotu dolegliwości stosować antybiotyk. 4. Objawy i opis hospitalizacji raczej nie wskazują na obecność pasożyta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość marek
proszę o odpowiedż na powyższe pytania ponieważ sam zmagam się z tym samym problemem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Odpowiedzi zostały podane jak wyżej po kolei. Chyba, że ma Pan jeszcze jakieś konkretne pytania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.