Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Węzły chłonne na szyi powiększone


Gość bartekbmw

Rekomendowane odpowiedzi

Gość bartekbmw

Witam serdecznie. Mam pewien problem z welzmi chlonnymi na szyji po lewej stronie. czasami samoistnie mnie pobolewaja, przy uciskaniu nie bola. Byłem na usg szyji i radiolog powiedzial ze jest to powiekszenie o charakterze odczynowym i mam sie nie martwic tylko znalesc przyczyne tego powiekszenia i pobolewan. Podkreslam ze przy dotykaniu wezły nie bola ale czasami pod wieczor same z siebie mnie pobolewaja... bylem dzis u lekarza rodzinnego i powiedział ze to moze byc skutek tego ze od lat choruje na refluks zoladkowo przełykowy. ( choc od dawna juz nie mam az tak wielkich objawow tej choroby.) Mam zespol, jeliota drazliwego. Bałem sei ze mam moze jednak raka jelita a te wezły chlonne to przezuty.... lub moze jakis chlonniak lub ziarnica.. wyniki krwi mam ok(morfologia ob i crp.) wiec co to moze byc?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba wykluczyć przewlekłe stany zapalne ze strony jamy ustnej i gardła (konsultacja laryngologiczna, stan uzębienia czyli konsultacja dentystyczna). Rozważyć wykonanie gastroskopii (ocena przełyku, żołądka i dwunastnicy). O wszystkim musi zadecydować lekarz prowadzący. W przypadku utrzymywania się ciągłego powiększonych węzłów chłonnych chirurgiczne usunięcie pojedynczego węzła z następowym badaniem histopatologicznym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość bartekbmw

a czy to moze byc spowodowane refluksem? lub tym ze mam popusty zab i cigla leci mi z niego krew wymieszana z ropa? co prawda ten zab jest z drugiej strony ale od pol roku zaczyna mi sie psuc i leci z niego ropa z krwia,.,...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to zdecydowanie moze byc spowodowane tym zebem, bo jeśli jest ropa to wystepuje stan zapalny! i nie znaczenia po której stronie, szmigaj do dentysty, bo popsute zeby moga powodowac rózne nieprzyjemne choróbska, a zwłaszcza przez tak długi okres.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×