Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość karolina21lat

Guz w piersi, hypoechogeniczna zmiana lita

Rekomendowane odpowiedzi

Gość karolina21lat
Mam pytanie ostatnio zrobiono mi usg piersi i dostałam taki opis:w sutku lewymna godzine 7 ok57cm od brodawki uwidoczniono hypoechogeniczną zmianę lita,ostro odgraniczona od otoczenia,o wymiarach54x17mm. Czy to cos powarznego?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trudno mi powiedzieć bez badania. Zmiana raczej nie sugeruje nowotworu złośliwego lecz może to być nowotwór łagodny typu włókniakogruczolaka. Trzeba rozważyć wykonanie biopsji cienkoigłowej lub ewentualne operacyjne usunięcie zmiany i poddanie jej bezpośredniemu badaniu histopatologicznemu. O wszystkim najlepiej, żeby zadecydował chirurg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Monika
Witam!Jakis czas temu wyczulam w piersi guz ,skontaktowalam sie z lekarzem onkologiem ,ktory skierowal mnie na badanie usg i biopsje,z badania usg wykazalo Sutki gruczolowo-tłuszczowe z obecnoscia znian mastopatycznych.W sutku prawym na godz.12-1 okolo 5 cm od brodawki widoczna jest lita zmiana hypoechogieniczna ostro odgraniczona od otoczenia o wym.29x13 mm-FAsusp. Ponadto w obu sutkach rozsiane drobne torbiele o dl 7 mm.Węzły chlonne pachwowe obustronnie niepowiekszone.Prosze o oconę czy to coś groznego i czy konieczne jest wykonanie biopsji?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.