Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Mariusz

Torbiel jądra musi być usuwana operacyjnie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Mariusz
Witam! Mam torbiel jądra prawego ok 2 cm, miąższ prawidłowy. USG wykazało, że mam też kamicę nerki prawej (kamień ok. 6-7mm). Czy trzeba poddać się operacyjnemu usunięciu torbielka, czy też można z nim żyć bez wycinania? Czy brak zabiegu chirurgicznego może powodować w następstwie jakieś zdrowotne powikłania? Z góry dziękuję za wyczerpujące odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ljh
a w którym miejscu ją masz, na górze, po środku? jaka ona jest: twarda w dotyku, miękka?, leży na jądrze (jakby była wrośnięta) czy gdzieś wisi?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mariusz
Dziękuję za pierwszą odpowiedź. Jest umieszczona na górze, do jądra przylega jakby były połączone dwie kulki, nie ma jakiejś większej wyczuwalnej przerwy między nimi (nie wisi na nitce), przy dotyku zawsze jest w tym samym miejscu jądra. W dotyku nie sprawia wrażenia jakby była twardsza od jądra. Przy ucisku palcami jest wyczuwalny mały ból. Ogólnie w niczym nie przeszkadza, ale obawa o zdrowie pozostaje. Mam nadzieję, że to ułatwi udzielenie odpowiedzi.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Taką zmianę torbielowatą można obserwować. Jednak decyzję co do tego czy ją obserwować czy tez operować musi podjąć urolog. Proszę z nim się skonsultować w tej sprawie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.