Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Co robić z wyrostkiem robaczkowym?


Gość Karina W

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry. Mam do Pan następujące pytanie. Dwa miesiące temu robiłam usg jamy brzusznej . Usg wykazało zmiany w końcowym odcinku wyrostka robaczkowego zmienionego na 6 cmmm (tu chyba zaszła pomyłka przez lekarza), a w jego otoczeniu zaznaczony odczyn tłuszczu okołojelitowego. Lekarz zalecił konsultacje chirurgiczną i powiedział, ze prawdopodobnie będzie zastosowany antybiotyk. Niestety do tej pory nie udałam się do lekarza z braku czasu. Nie mam gorączki jednak cały czas czuję delikatne ćmienie, ucisk w pachwinie a niekiedy promieniowanie na prawą część biodra. Czy wizyta u chirurga w moim przypadku jest wskazana jak i branie ewentualnie antybiotyków? Czy po prostu trzeba czekać i obserwować co się będzie dalej działo? Czy jest wskazana też dieta? Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam Karina W

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie zapalenie wyrostka robaczkowego w badaniu USG jest rzadkie i obarczone małą czułością. Jeśli takie podejrzenie istnieje na pewno musi Pani skonsultować się z chirurgiem. Wystarczy zwykłe badanie palpacyjne (dotykowe) przez chirurga, aby zadecydować czy należy leczyć Panią operacyjnie. Wątpię jednak, że takowe zapalenie wyrostka robaczkowe u Pani występuje jeśli dolegliwości nie nasilają się, a od USG minęło już 2 miesiące. Nie ma Pani postawionego żadnego konkretnego rozpoznania, więc o jakiejkolwiek diecie trudno decydować. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×