Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Zabieg podcięcia wędzidełka


Gość Piotr

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Krzysiek

Witam.Mam pytanie ponieważ też wybieram się na ten zabieg i nie wiem czy zaraz po tym zabiegu mogę iśc do pracy? Dodam że moja praca to bardzo duży wysiłek fizyczny i czy czasem coś może się stać z tymi szewkami ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam jestem po zabiegu jakies 3h bylem znieczulony ogólnie bo tak sobie zażyczyłem. Byłem prywatnie bo mialem znajomego lekarza ktory nie moglby mnie przyjac z NFZ poniewaz nie jestem dorosly a on pracuje tylko w klinice dla doroslych. Odplynąłem w moment przez godzine mialem taka lekka *banie* po znieczuleniową ale ogólnie wszystko w pożądku nic nie boli czasem tylko lekko krwawi. Przy oddawaniu moczu nie ma zadnego bólu nie mam pojęcia ile mam szwów ponieważ nie śćiągałem napletka bo narazie jest bolesne miejsce szwów itd. Polecam wszystkim dr. Michała Tkocza z Katowic naprawde wspanialy lekarz dobry kontakt z pacjentem no i wykonał dobrą robotę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po zabiegu już 3 dni. Zabieg trwał ok 15 minut. Bezboleśnie, po wszystkim leżałem ok 3h, żeby się ustabilizować. Nic nie krwawię, nic mnie nie boli. W zasadzie czuję się wyśmienicie. Ok. 4 tygodnie jest zakaz aktywności seksualnej, napletka mam nie zsuwać do wizyty u lekarza czyli do jutra. Nie mam maści, antybiotyków, opatrunków itd. kąpiel tylko pod prysznicem. NIE BÓJCIE SIĘ TEGO, NIE ODKŁADAJCIE NA PÓŹNIEJ

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam 30 lat i cierpie na przedwczesny wytrysk panowie. próbowałem juz wszystkiego, kremy, stud, tabletki priligy, oddychanie, chodzenie na sciagnietym napletku ponad rok i ogolnie lipa. Pytanie moje do was jest takie. ..podcieci.: Czy cale te podciecie wedzidelka wplywa na opoznienie wytrysku. ?????????????Dodam tylko, ze moj stosunek z żona trwa srednio 1lub 2minuty maxymalnie. Dzieki, za odpowiedzi i pozdrawiam serdecznie was wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drogi Franku Jestem właśnie w trakcie leczenia przedwczesnego wytrysku. Seksuolog który mnie prowadzi zaproponował mi leczenie fluoksetyną (lek z kategorii antydepresantów) oraz właśnie zabieg podcięcia zbyt krótkiego wędzidełka. Póki co biorę lek drugi miesiąc i cóż... poprawa jest znacząca! Wprawdzie zdziwiło mnie, że mam być leczony antydepresantem tym bardziej, że nie cierpię na żadne stany depresyjne. Ale jak się okazuje - często problem jest w głowie. W moim przypadku chodziło po prostu o nadmierny stres w trakcie stosunku na zasadzie *obym za szybko nie strzelił*. Fluoksetyna działa więc prawidłowo, ponieważ i to uczucie zostało bardzo zminimalizowane no i oczywiście wydłużył się czas stosunku. Natomiast dlaczego mam mieć plastykę wędzidełka? Ponieważ jest za krótkie. I o ile mi to jakoś nigdy nie przeszkadzało, to seksuolog uświadomił mnie, że to też jest powód zbyt szybkiego kończenia. Dlatego doradzam Ci po prostu taką konsultację. Nie odpowiem Ci, czy potrzebujesz podcięcia wędzidełka, to musi ocenić lekarz. Ale z pewnością seksuolog pomoże Ci z problemem przedwczesnego wytrysku. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Czy ktoś z Was miał zabieg wydłużania wędzidełka na kasę chorych w woj. pomorskim, Trójmiasto i okolice, bo z tego co sie dowiadywałem, to robią tylko prywatnie i kosztuje to od 500-1200zł, to jakaś maskra jest. Jakby ktoś z Was miał namiary, gdzie taki zabieg można zrobić na kasę chorych to proszę o kontakt tutaj i namiary. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja włąsnie jutro mam ten zabieg rowież w toruńskim Citomedzie. Zabiegu sie nie boje bo uspokoiliście mnie, gorzej tylko z kikoma pierwszymi dniami *po* */ mam nadzieje ze 3 dni wystarcza na powrot do pracy (12 h na nogach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość qwertyuio

Byłem u urologa i stwierdził za krótkie wędzidełko wspomniał, że trzeba udać się na zabieg tylko mam wątpliwości - czy zabieg podcięcia wędzidełka to to samo co przedłużenie wędzidełka? czy przyniesie pożądany efekt?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość chirurg Tomasz Stawski

Nie jest to ten sam zabieg, ale efekt powinien być ten sam w odpowiednich przypadkach. O tym czy należy podcinać czy przedłużać decyduje bezpośrednio urolog prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem zabieg wczoraj. Hmm.. U mnie wyglądało to tak. Poszedłem do lekarza rodzinnego, dostałem skierowanie do urologia, od urologa do chirurga. Chirurg zlecił mi badania krwi, rtg klatki, ekg, mocz. Po badaniach powrót do chirurga i kwalifikacja ma zabieg. Na termin czekałem 9 dni. Dzień zabiegu : Pojechałem do szpitala, dostałem skierowanie na oddział. Na oddziale do łóżeczka i czekanie na zabieg. Przed zabiegiem przyszedł chirurg, jakiś papierek do uzupełnienia, porozmawial chwilę ze mna, powiedział jak się mam zachowywać po zabiegu itd. Wzięli mnie na salę operacyjną, ogólnie byłem podenerwowany ciśnienie 160 itd. Na sali 2 chirurgów 5 pielęgniarek. Dostałem tzw. Głupiego Jasia, bardzo mnie otlumanil, później ketanol, jednak ani to ani znieczulenie miejscowe nie pomagało. Straszny ból. I pielęgniarka powiedziała mi ze dostanę coś na rozweselenie, wrzucila coś do żył założyła maskę no i tyle pamiętam. Obudziłem się akurat jak zakładali mi ostatni szew i tak przeblyskami pamiętam jak chirurg powiedział że koniec. Powiem wam ze cieszyłem.się ze dostałem narkoze. Trwało to z 20 min a po narkozie czułem się bardzo dobrze. Także nie ma się czego bać, a mnie bolało niestety, zaczęło mi się słabo robić itd. Ogólnie po zabiegu jak przyszedłem o 8 rano do szpitala o 11 był zabieg tak wypuścili mnie o 17 bo wtedy oględziny robił lekarz. Ogolnie po zabiegu spoko, ale przez pierwsze 2-3 dni trzeba zmieniać opatrunki i chodzić z odslonietym napletkiem, trochę to przeszkadza. Ale ogólnie zabieg polecam, jestem zadowolony ze man z głowy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja miałem dziś zabieg, ponieważ myślałem, że to może być problem przedwczesnego wytrysku u mnie. Urolog wysłał mnie do Wrocławia, zabieg trwał 10 minut i kosztował mnie 400 złotych. Lekkie ukłucie jest przy podawaniu znieczulenia, ale szczerze ja jako wrażliwiec na ból myślałem, że będzie gorzej :) Dostałem receptę na środek, którym mam spryskiwać ranę (dziś pierwszy raz tylko lekko przetarłem gazikiem nasączonym tym płynem, bo po przeczytaniu ulotki coś mi tam nie pasowało i nie chciałem psikać) i dałem maść. Poszło mi średnio, bo maść nie chciała się rozsmarować a nie chciałem za bardzo przyciskać tam, bo jeszcze leci mi krew z miejsca przecięcia (nie dostałem szwów, lekarz powiedział, że nie jest to konieczne) Ale ogólnie jest spoko, nic nie boli, 2 razy dziennie maśc, pierwsze sikanie lekko ze strachem, ale nic nie bolało, więc spoko :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie można podchodzić tak do tematu - jeśli coś przeszkadza to się problem usuwa i tyle. Multiclinic rozwiązuje takie problemy bardzo profesjonalnie - https://multiclinic.pl/wykonujemy/urologiczna-terapia-laserowa/laserowa-ablacja-krotkiego-wedzidelka/ poczytajcie sobie w ogóle z czym taki problem się wiąże kiedy można go usuwać. Na pewno nie należy się obawiać, że to boli czy że zabiegi są niebezpieczne bo nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×