Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Agnieszka

USG piersi BIRADS-3

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka
Mam 39 lat. w 2008r stwierdzono mastopatię piersi na USG kontrolnym . W 2009r w listopadzie przy USG kontrolnym w obu piersiach wyszły torbiele o wielkości 4-6 mm, guzek lity o wielkości ok.6 mm, oraz zmiana hypoechogeniczna na godz.9 . Lekarz nie dał mi sskierowania na mamografię ze względu na budowę moich piersi. Miałam BACC zmiany i czekam na wynik, lekarz napisał mi BIRADS-3 , bez badania mamografii. Proszę o odpowiedż co nznaczą wyniki USG. Bardzo się denerwuję.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
BI-RADS 3 - oznacza zmiany prawdopodobnie łagodne, ryzyko złośliwości dla takich zmian powinno być mniejsze niż 2%, wymagane jest badanie kontrolne w okresie 6 miesięcy. Trzeba poczekać na wynik badania histopatologicznego po biopsji. I może należałoby jednak zastanowić się nad wykonaniem mammografii - o tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ola
Zrób koniecznie mamografię. Ja też miałam przez dłuższy czas robione tylko USG (18m-cy), następnie zrobiłam mamografię i znaleziono 3 guzy oprócz licznych torbieli. Następnie zrobiono biopsję celującą ,która nie powiodła się, poprostu nie potwierdzono do końca wyniku mamografi.Wreszcie zrobiono mi zabieg chirurgiczny i usunięto owe guzki (biopsja chirurgiczna w pełnym znieczuleniu) i nareszcie jestem spokojna, znam do końca właściwości guzków, nie jest źle, ale dobrze też. Już niebawem mój lekarz prowadzący zdecyduje o dalszym postępowaniu medycznym, najprawdopodobnie będzie to radioterapia.Dbaj o siebie.Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
Dziękuje Elu, dbam o zdrowie.Ty też się trzymaj. Dzisiaj może odbiorę wyniki, u nas czeka się ok. 1 tygodnia. Trzymaj się.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ola
Daj znać no forum o swoich wynikach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Agnieszka
10,12,2009 r właśnie wróciłam od onkologa -chirurga najlepszego w woj. lubelskim , po biopsji wyszedł mi malutki włóknika ok.5 mm. po konsultacji u siebie w mieście z onkologiem i tym w Lublinie, obie opinie lekarzy takie same , kontrola USG co 6 miesięcy , wycinać nie trzeba ponieważ są bardzo małe. Olu pozdrawiam gorąco. Mamografii nie robić , ponieważ mam piersi bardzo małe i o budowie włóknistej i tak trzeba by było robić USG. U nas w mieście maja najnowszy sprzęt USG, który ocenia stan piersi wg. BIRADS. Specjalista w Lublinie to potwierdził.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ola
Super, bardzo się cieszę Agnieszko z Twoich wyników. Ja też mam małe piersi i to na dodatek o budowie takiej, ze jest trudno odczytać jakie kolwiek wyniki ,ale wszyscy onkolodzy orzekli, że jednak lepsze i dokładniejsze jest badanie mammografem a nie USG )): - i komu tu wierzyć? Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Natalia
Witam mam 19lat prosiłabym o Przetłumaczenie (na potoczny jezyk polski) mojego usg. W prawej piersi na godz 10 heteroechogenna zmiana lita o poicyklicznych zarysach o wym. 14,5x 7,2mm, odpowiadajaca najprawdopodobniej fibroadenoma Wskazane badanie kontrolne za 6miesiecy. O co w tym chodzi i co dalej z tym robić??? Dodam ze od czasu do czasu odczuwam uporczywy ból w miejscu guzka. Bardzo prosze o odpowiedz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość bydgoszczanka - JOLKA
Kochane kobietki. Nie wierzcie bezkrytycznie w badania profilaktyczne. Przerobiłam na sobie - guzek piersi łagodny 8 mm. Przez blisko 3 lata diagnozowany /nie rósł/ w tym czasie były 3 mammografie, 7 x usg oraz 2 x biopsja. Zawsze w wynikach guzek typu łagodnego, zalecenie - obserwujemy. Domagałam się usunięcia, gdyż nie chciałam żyć z *bombą zegarową* Udało się, ale dopiero po 3 latach otrzymałam skierowanie do szpitala. Jakież było moje przerażenie, kiedy po operacji /usunięcia samego guzka/ dowiedziałam się iż musimy się spotkać jeszcze raz i usuniemy pierś oraz profilaktycznie węzły chłonne gdyż badanie histopatologiczne wykazało złośliwość guzka. Ostatecznie pierś pozostawiono wycinając węzły. Najciekawsze było to, że podczas dwóch pobytów w szpitalu okazało się, ze nie byłam wyjątkiem - podobnych pacjentek było kilkanaście. A może gdyby wycięto go wcześniej ........ nie byłoby takiego problemu. Proszę tylko pamiętajcie, że nie wystarczy sama kontrola mammograficzna, trzeba zawsze robić też usg. Większość pacjentek onkologicznych spotyka się z wykryciem niebezpieczeństwa, albo w jednym, albo w drugim wyniku. Bardzo często mammografia nie wykazuje zagrożenia, a tylko usg. Zdarza się też odwrotnie. Pozdrawiam. Jestem już 3 lata po operacji.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ola
Natalia, jeśli jest to fibroadenoma to nie ma obaw, jest to zmiana łagodna. Nie zastanawiałabym się jednak na wizytą u innego onkologa w celu potwierdzenia diagnozy poprzedniej. Pamiętaj, że zmiany łagodne mogą również zezłośliwieć - i co wtedy? Zresztą poproś swojego onkologa o wykonanie mammografii lub biopsji cienkoigłowej. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość magda
witam was kobietki tu Magda miałam wykonane usg piersi stwierdzono guzka o wym.10mm pozniej wykonano mi biopsje cienkoigłową i napisali że są cechy dyskariozy i podział mitotyczny jestem 5 dni po wycięciu guzka co te wyniki biopsji mogą oznaczać? moze ktoś miał podobne?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość zdezorientowana
na dwoje babka wróżyła,kłapiecie jak te bociany,albo tak albo na opak i nic z tego nie wiem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Magda
Witam, czy lekarz moze wykryc 3 mm guzki na piersi bez robienia usg czy mammografi? czy 3 mm guzki mozna wyczuc pod reka? prosze od odp. pozdrawiam :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pinka
guzki wyczuwa sie w bad od 1cm,mammografię robi*40 r.ż wczsniej usg piersi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość basia
jestem po wynik usg piersi wynik guzek hypoechogenny 4mm jestem przed wizyta u onkologa martwie sie pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mania
W dniu 7.02.2012 o 15:28, Gość Magda napisał:

Witam, czy lekarz moze wykryc 3 mm guzki na piersi bez robienia usg czy mammografi? czy 3 mm guzki mozna wyczuc pod reka? prosze od odp. pozdrawiam 🙂

3mm guzki wykrywa np. braster, to jedna z najdokładniejszych obecnie metod. Ja mam łagodne guzki 7 i 9 mm, braster je wykrył, usg potwierdziło, ale ręką nie czuję nic kompletnie. Mammografii nie miałam, jestem za młoda.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.