Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość kazimiera

Utkanie raka nie przekraczającego torebki węzła

Rekomendowane odpowiedzi

Gość kazimiera
witam bardzo proszę o przetłumaczenie rozpoznania histopatologicznego jelita grubego. co oznacza stwierdzenie w 1 ze znalezionych 2 węzłach chłonnych widoczne jest utkanie raka nie przekraczającego torebki węzła? poniżej diagnostyka proszęo jej przetłumaczenie adenocarcinoma g ii invasivum intestini crassi cum metastsibus ad lymphonodos et admesenteri typ d wg aster-collera pt4n1m1 ślicznie dziękuję

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Gruczolakorak średniozaawansowany (histologicznie) inwazyjny jelita grubego z przerzutami do węzłów chłonnych i krezki. Wynika z tego, że to stadium bardzo zaawansowane.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość kazimiera
dziękuję za odpowiedź. Proszę mi jeszcze napisać jak szybko postępuje tako gruczolak? wiem że są przezuty na watrobę i jest ona już cała zajęta było to stwierdzone podczas operacji usunięcia jelita grubego. Chcę wiedzieć jaki jest przebieg takiej choroby jakie są następne objawy(co się może stać) oraz ile można z tym jeszcze zyć wiem że krótko. Operacja była 10dni temu w tej chwili jelita bardzo słabo pracują (trzeba robić lewatywy)czy wogóle jeszcze zaczna pracować? Wiem że operacja(otworzenie jamy brzusznej) przyspiesza jeszcze wszystko.Proszę o szczera odpowiedź chodzi o moja teściową chcemy być przygotowani co mamy robić na co zwracać uwagę i kiedy liczyć się z najgorszym.Dziękuję ślicznie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Proces nowotworowy będzie postępował bardzo szybko. Raczej umrze pacjenta z powodu niewydolności wątroby na tle przerzutów nowotworowych. Niestety może to nastąpić w najbliższych miesiącach. Najważniejsze jeśli pacjenta wyjdzie ze szpitala załatwić opiekę hospicyjną, gdyż wymagać będzie teściowa ciągłej opieki lekarskiej i pielęgniarski (leki przeciwbólowe, podanie wlewów kroplowych).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.