Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Nadwrażliwość trzewna, wrzody


Gość monika

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, od okolo 3 tygodni mam non stop zgage, poszlam do lekarza ogolnego i dostalam Controloc 2x 40mg. Zaczal bolec, a raczej tak kuc chyba zoladek (ponizej pod zebrami) na calej szerokosci, czasem po srodku, czasem po bokach. Juz kiedys mialam takie cos raz na np okolo 2 miesiace, gdy np przez pol dnia nic nie zjadlam. Teraz mialam to prawie codziennie, przed jedzeniem, mialam uczucie ze caly czas jestem glodna, jak zjadlam lub nawet herbate lekka wypilam to tez czulam bol, potem przez chwile nie i potem znow:/ jakbym nie jadla z 3,4 godziny to bol bylby nie do wytrzymania. Poszlam znow do lekarza bo takie duze dawki leku nic nie pomagaly i wstepnie po opisaniu objawow stwierdzono chorobe wrzodowa.Zrobilam gastroskopie i wrzodow nie widac!! Stwierdzono tylko ze ta zapadla na koncu przelyku a poczatku zoladka nie dziala zbyt dobrze (prawdopodobnie od stresu?) wiec stad ta zgaga naokraglo. Lecz ja bardziej przejmuje sie tym zoladkiem! (no bo ot chyba zoladek na tej wysokosci). Lekarz powiedzial ze to moze byc nadrwazliwosc trzewnej. Z objawow jakie wyczytalam w internecie jakie sa przy tej chorobie, nie pasuja do moich, gdyz ja nie mam biegunki itp. Dodam ze pobrano wycinkek z dwunastnicy (mimo ze tak nic nie bylo-jak powiedzial lekarz) a wyniki za 2tyg. Ale co z tym zoladkiem:/ nie moge jesc przeciez co 30min :/ prosze mi pomoc co to moze byc ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodbnie chodzi o niewydolność wpustu żołądka. Choroba jest trudna do leczenia i czasami nie reaguje na podawane leki zmniejszające wydzielanie kwasu żołądkowego. Najlepiej, żeby leczeniem zajął sie gastroenterolog. W przypadku braku efektu leczenia zachowawczego trzeba rozważyć leczenie operacyjne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×