Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Łukasz

Ufiksowanie po skręcie jądra

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz
Witam! Mam na imię Łukasz i mam kilka pytań. Pięc lat temu miałem skręt jądra lewego i operacje. Podczas niej jądro zostało ulokowane tak jak powinni i (jak mi to lekarz powiedział) *ufikfowane*(zabezpieczone przed ponownym skrętem) o ile dobrze pamiętam nazwe. Prawe jądro tez zostało ufiksowane. A wiec moje pytanie jest takie. Panie doktorze, na czym polega to ufiksowanie (tak mniej wiecej)? Czy jest szansa że pomimo tego ufiksowania ponownie wystąpi skręt? (Zaobserwowałem że czasami po mocnym wysiłku fizycznym tył mojego jądra podnosi sie i stoi ono obrócone o 90 stopni przez jakis czas, nie boli lecz jedynie to uczucie niepokoju...) Z góry dziękuje za odpowiedź i serdecznie pozdrawiam! :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ufiksowanie polega na delikatnym podszyciu jądra do wewnętrznej powierzchni worka mosznowego. Prawdopodobieństwo skrętu jądra po takim zabiegu jest znikome (prawie niemożliwe).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.