Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Daria

Dotkliwy ból podbrzusza, bolesne zaparcia, wzdęcia i krew w kale

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Daria
Witam. Mam 54 lata, nie piję alkoholu ale pale od wielu lat. Od trzech miesięcy odczuwam silny ból w podbrzuszu. Promieniuje on do kończyn dolnych oraz jest silny w okolicach lędźwiowych. Stale występują gazy w jelitach które trudno wydalić i które powodują ból. Od czasu do czasu pojawia się krew w kale które tłumaczyłam hemoroidami które mam od kilku lat. Jednakże ostatnio wydaliłam czarny stolec który poprzedzony był spływaniem z odbytu czarnej, śluzowatej wydzieliny. Dodam, że zaparcia są na porządku dziennym - bolesne. Ból stał się nie do zniesienia. Nie mogę chodzić, jestem osłabiona aczkolwiek nie mam gorączki. To wszystko sprawia, że mogę pozostawac praktycznie tylko w pozycji leżącej. Od wielu lat cierpię na migrenę i przyjmowałam wiele silnych leków przeciwbólowych (Ketonal, tramal). Dodam jeszcze, że przy ostatnim USG brzucha lekarz nie wykazał żadnego pogrubienia jelita, bądź zmian w jego okolicach. Zdiagnozował natomiast powiększenie jajnika oraz torbiel jajnika. Z tym wiąże się druga sprawa ponieważ trudno mi wykluczyć co moze sprawiać takie objawy jak powyzej opisałam. Przy ostatniej wizycie u ginekologa wyłam z bólu przy badaniach. Lekarz przepisał antybiotyki podejrzewając zapalenie jednak zakończył badanie bez jednoznacznej diagnozy. Przy badaniach użył również dziwnego i niepokojącego dla mnie sformułowania *co tam tak pływa!* (chodziło mu o macicę). Zlecił badanie cytologiczne i przepisał antybiotyki po których ból nie przeszedł. Proszę o jakiekolwiek porady i zalecenia - jakie badania polecacie by wykonac?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Wymaga Pani dokładnej diagnostyki z uwagi na objawy przedstawione powyżej. Zmiana konsystencji i zabarwienia stolca może świadczyć o krwawieniu z górnego odcinka przewodu pokarmowego (czarny stolec) zaś bóle podbrzusza (i nieprawidłowe stolce) na stan zapalny jelita grubego co nie ma nic wspólnego z problematyką ginekologiczną. Trzeba z tym problemem udać się bezpośrednio do lekarza. Może okazać się konieczna konsultacja gastroenterologa i wykonanie dodatkowych badań takich jak gastroskopia czy też kolonoskopia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.