Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kamil

Torbiel po patologicznym złamaniu kości

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil
Witam. Mój problem polega na tym, iż uległem pewnemu wypadkowi w szkole. Złamałem kość ramienną. W szpitalu po rentgenie okazało się, że w miejscu złamania jest torbiel. Kość została nastawiona na właściwe miejsce w szpitalu w Warszawie. Po ostatniej kontroli na której miałem się dowiedzieć czy torbiel zniknęła okazało się, że jest nadal. Jej miejsce wypełniły włókna. Mam 16 lat, bardzo lubię sport i nie wyobrażam sobie życia w strachu kiedy, znowu złamię rękę. Co mam zrobić aby móc normalnie funkcjonować. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trzeba w tej sprawie skonsultować się z ortopedą. Możliwe, że konieczne będzie leczenie operacyjne torbieli. O tym musi zadecydować ortopeda. Może też z uwagi na wypełnienie torbieli włóknikiem nie będzie konieczne żadne leczenie operacyjne i będziesz mógł normalnie uprawiać sporty.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kuba
Ja mam dokładnie ten sam problem. O torbieli dowiedziałem się gdy miałem 8 lat. 04.03.2009 roku złamała mi się ręka (po raz pierwszy).Pojechałem z mama na pogotowie na prześwietlenie. Podczas tego badania okazało się, że mam tak zwaną torbiel samotną kości. Lekarze z początku myśleli, że to jakaś dziwna narośl na ręce i chceli mi ją usunąć poprzez zabieg. Jednak pozniej po dokladniejszych badaniach okazało się że niestety mam te torbiel. Teraz mam 14 lat i za 3 miesiące będe mniał przeszczep kości. takze wiesz nie musisz się niczym przejmowac. Ona nie jest konieczna ale naprawde moze poprawic zycie. Ja mam nadzieje ze po tej operacji w koncu będe normalnym chlopakiem i bede mogl sie normalnie poruszac. Skonsultuj sie z ortopedo i pamietaj ze te operacje mozna praprowadzic dopiero po 14 lub 15 wiekiem zycia. Zyce ci powodzenia i pamietaj ze zawsze mozna dany problem jakos rozwiozac!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.