Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Martwica jelita cienkiego


Gość magda

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,moja 84-letnia babcia trafiła do szpitala z biegunką i wymiotami,okazało sie ze ma martwice jelita cieńkiego powstałą w wyniku niedokrwienia.okazało się,ze ma problemy z sercem-migotanie i trzepotanie,podczas których powstają zakrzepliny i zatykają naczynia krwionośne.Babci usunięto 9/10 jelita cieńkiego i obecnie jelita pracują.minął tydzien od operacji.Babcia dostaje leki przeciwbólowe,kroplówki oraz jest odżywiana pozajelitowo.Lekarze twierdzą ze może jeść ale nie chce,ma wysokie ciśnienie krwi i duzy puls.Jest słaba i cierpi z bólu..z dnia na dzień wygląda gorzej i prosi o śmierć.Leży..próbuję masować nogi i gimnastykowac je trochę ale babcia jęczy z bólu.Po wizycie psychiatry dowiedziałam się ze ma również depresję.jak długo ma prawo boleć brzuch po takiej operacji i co mogę zrobić by babcia nie umarła? jakie mogą być rokowania w takim przypadku? bardzo proszę o pomoc!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rokowanie w przypadku usunięcia 9/10 jelita cienkiego jest bardzo niekorzystne. Praktycznie żywienie drogą naturalną (doustną) jest niemożliwe, gdyż pokarmy nie mogą być wchłonięte (zbyt mało jelita cienkiego pozostało). Dodatkowo z uwagi na schorzenia serca i naczyń rokowanie tym bardziej jest niekorzystne. Należy spodziewać się niestety najgorszego. Dokładnych informacji na temat stanu zdrowia pacjentki najlepiej uzyskać od lekarza lub lekarzy prowadzących.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×