Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ropa z rany po drenie


Gość MONIKA....

Rekomendowane odpowiedzi

Gość MONIKA....

Mój chłopak miał operacje 14.11.09 podczas operacji miał podłączony dren i od tego czasu lekarze raz ten dren wyciągali a raz wsadzali i już nie wiem co mam na ten temat myśleć.Mówili że wyjdzie w sobote ale jak narazie to nadal przebywa w szpitalu i lekarz chyba sam nie wie kiedy go wypuszczą.Mówi że czuje sie dobrze ale nadal leci mu śmierdząca ropa.Miał usg które nic nie wykazało.Czy wypuszczą go ze szpitala jak przestanie mu lecieć ropa?Proszę o odpowiedz. Dziękuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne pacjent opuści szpital, gdy ropna treść przestanie wydzielać się z jamy brzusznej. Jeśli zabieg był wykonywany (nie znam zabiegu?) w środowisku ropnym w jamie brzusznej to gojenie się rany po takim zabiegu jest procesem długotrwałym i trudnym do opanowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To miała być typowa operacja usunięcia wyrostka lekarze chyba sami nie wiedzieli ze zrobił sie stan ropny. W czasie operacji miał podłączony już dren.Lekarz powiedział,że jeżeli ropa nie przestanie się wydzielać to może mieć operacje bo nie wiadomo czy nie dostała się do tkanek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie lekarz mi powiedział tylko tyle na temat tej operacji.Lekarz powiedział,że to było normalne zapalenie wyrostka robaczkowego.Natomiast inny lekarz mówił mi że wyrostek był operowany ze stanem ropnym Więc ja sama już nie wiem jak ta operacja przebiegała jeden mówi drugi co innego.Mój chłopak też już się denerwuje że nic konkretnego lekarze nie mówią. Dziękuje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak sie zgłasza problem do lekarzy to oni odpowiadaja ,ze to normalne albo olewaja.Ja po zdjeciu szwów na nodze od 4 miesiecy lecze rane pooperacyjna i dalej wycieka ropa.2xbyła czyszczona nastapiła lekka poprawa, a co z tego wyniknie jak Bóg da, a nie lekarz,który nie potrafi sie przyznac do błedów,które popełnił,a teraz odpycha problem od siebie.A dla niego najlepiej ,by bylo obciac noge i po kłopcie .Wczesniej to przerabiałam-jestem własnie od 5 miesiecy po4rech operacjach,gdzie to chciano zrobic .Trzech uznało miażdzyce ,a czwarty wiedzał , ze to nie ta przyczyna ,ale bał sie narazic-kolegom wykorzystal luke i na swoim dyzurze zrobił operacje i dzieki niemu mam noge.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×