Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Kolka trzustkowa


Gość magdalena

Rekomendowane odpowiedzi

Witam , mam 20 lat .i mam pytanie dotyczące jelita grubego i takze o trzustke. trzustka- mam nastepujące objawy : kolka , tzn, nie jest to bol ze nie moge funkcjonowac czy tez musze sie polożyc... ale co kolka godzin przychodzi tak jakby malutki bol w lewej stronie kolo żeber , nie jest to dreczący ból , lecz jest i sie troche martwie. nie promieniuje do pleców , czasami mam małe pobolewania ale wiem ze to jest jak zle śpie , troche ruchu i przechodzi samo.dodam ze tydzien temu poszłam zbadac cukier - pani dr, powiedziala ze nie mam sie czym martiwc, jest wszystko jak w najlepszym porzadku, lecz gdy patrze na temat raka trzustki , wszystkie ( prawie) objawy ja takze mam, i sie bardzo martwie.nie mam takze depresji - jest własnie na odwrót - trenuje judo biegam nie pije nie pale, czyje sie ze tak powiem znakomicie , ale gdy przychodzą takie jakby szczypniecia odrazy siegam do laptopa i wymyslam sobie ze mam raka trzustki czasami tez mam szczypniecia po prawej stonie kolo zeber - to wymyslilam ze mam juz przezuty na wątrobe, prosze mi podpowiedziec.... czy tak naprawde może byc ? i teraz te jelito grube - czytalam takze o raku - jednak nie mam znaczących objawów dla tego własnie raka - tzn : krwe w kale lub ze śluzem , mój stolec wyglada raczej normalnie , jest normalnej konsystencji , koloru... nie cuchnący-nigdy , ale nie wszystko jest tak piękne- otóż mam pewne pytanie , czy burczenie w jelicie po lewej stronie kolo miednicy , i chodzenie do toalety 3 razy dziennie po kazdym posiłku (mam tak od kąd pamietam) jest objawem nowotworu tego własnie narządu ? bardzo bym prosila o odpowiedz. z góry bardzo dziekuje. z poważaniem : magdalena

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy tak naprawde może byc ? - raczej jest Pani przewrażliwiona, dolegliwości jakie Pani opisuje nie wskazują ewidentnie na raka trzustki, musi Pani zdawać sobie sprawę, że to bardzo rzadka choroba tym bardziej w Pani wieku, dla pogłębienia diagnostyki wystarczy wykonać USG jamy brzusznej, o tym jednak musi zadecydować lekarz prowadzący czy burczenie w jelicie po lewej stronie kolo miednicy , i chodzenie do toalety 3 razy dziennie po kazdym posiłku (mam tak od kąd pamietam) jest objawem nowotworu tego własnie narządu ? - w żaden sposób nie wskazuje to na raka jelita grubego, raczej na zespół jelita drażliwego

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×