Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ciągły ból po urazie nadgarstka


Gość Dobrusia

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, w kwietniu 2008 roku doznałam urazu prawego nadgarstka. lekarz powiedział, ze to stłuczenie, ponieważ na zdjęciu rtg nie było widać złamania. założył mi jednak longetę na 10 dni. ból nie przechodził, nasilał się szczególnie przy pisaniu, w okolicach kciuka ręka jakby puchła, ale nieznacznie. przy kolejnej wizycie lekarz podejrzewał złamanie kości łódeczkowatej, rtg jednak nie potwierdziło diagnozy. kolejna longeta na 2 tygodnie (na wizytę u lekarza zdecydowałam się 2 miesiące po zdjęciu poprzedniej longety). ręka bolała, ból zmniejszył się w wakacje, kiedy nie miałam aż takiego kontaktu z pisaniem itp., jednak nie ustąpił zupełnie i wciąż pojawiał się przy ruchach, w których kciuk i palec wskazujący były blisko siebie. od września przy pisaniu większych notatek, co chwila musiałam robić przerwy. i pojawiło się coś, co trudno określić- kiedy zbliżam kciuk do małego palca, widać małą *gulkę* zaraz przed zakończeniem dłoni ( nie sądzę, żeby był to ganglion, bo mam gangliona w drugiej ręce i to nie to samo). wygląda to bardziej tak, jakby coś mi się przesunęło...? zimą uderzyłam sie w to bolące miejsce i ból znowu stał się nie do wytrzymaania, znowu longeta, zdjęcia... dostałam skierowanie na fizykoterapię- laser, jonoforeza, krioterapia- bez skutku, więc przyznano mi kolejną sesje (14 dni) magnoter, krioterapia. wciąż bez skutku, lekarka fizykoterapeutka zaleciła mi zrobienie usg nadgarstka, lekarz napisał, że mam nierówne obrysy kości łódeczkowatej i chrząstki trójkątnej, zrobił rtg celowane na kość łódeczkowatę- nie było złamania. kazał mi brać piascledine i pić odnovit. nie pomogło! co to może być? co robić i do kogo się udac? (we wrocławiu lub okolicach)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×