Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Dariusz

Oesophagitis. Gastritis chronica exacerbans.

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Dariusz
Witam. Przeszedłem wczoraj badanie gastroskopii i za nic w świecie nie rozumiem rozpoznania jak i diagnozy. Rozpoznanie: Linia *Z* poszerzona, o nierównej granicy /biopsja/. Błona śluzowa żołądka z zaznaczonym odczynem zapalnym, z pojedynczymi nadżerkami. Odzwiernik drożny, opuszka dwunastnicy, część pozaopuszkowa bez zmian. Diagnoza: Oesophagitis Gastritis chronica exacerbans. Proszę o odpowiedź. Dariusz

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Oznacza to zapalnie przełyku (odzwierciedlenie to poszerzenie linii Z czyli przejścia śluzówki przełyku w śluzówkę żołądka). I zapalenie błony śluzowej żołądka nadżerkowe (początkowe stadium owrzodzenia), przewlekłe, zaostrzone.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dariusz
Dziękuję za odpowiedź. A czy jest to coś niebezpiecznego czego powinienem się obawiać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Nie, to normalny, często występujący stan zapalny żołądka i przełyku. Leczenie to środki farmakologiczne zmniejszające wydzielanie kwasu solnego przez żołądek oraz dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dariusz
Dziękuje bardzo. Uspokoiłem się. Teraz pozostaje tylko czekanie na wynik wycinka, który mi pobrano. pozdrawiam!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.