Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość paweł

Bóle głowy i szum w uszach po znieczuleniu w kręgosłup

Rekomendowane odpowiedzi

Gość paweł
Witam. miałem 3 dni temu zabieg kolanai byłem znieczulony w kręgosłup.Teraz mam bóle głowy i uczucie zatkanych uszu,a do tego dochodzi jeszcze szum w uszach.czy to normalne

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
To raczej nie ma związku z przebytym zabiegiem ani znieczulenie. Najlepiej w tej sprawie skontaktować się z laryngologiem. Może ma Pan teraz zapalenie ucha środkowego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rafal
Witam, niestety nie jest to odosobniony przypadek, dokładnie mam takie same objawy. W tym tygodniu we wtorek byłem znieczulany w kręgosłup, była to operacja przepukliny pachwinowej, wypisany zostałem następnego dnia po 12 godzinnym leżeniu, w czwartek zacząłem mieć problem z uszami, lekko się zaczęły zatykać co jakiś czas. Dziś jest już piątek czyli trzeci dzień po zabiegu a moje uszy są non stop zatkane, szumią i dzwonią. Zauważyłem że jestem *wrażliwy* w tym stanie na niskie głuche dźwięki, np. jakieś uderzenie w ścianę lub piętą o podłogę, odgłos taki sprawia że szum się nasila w tych momentach. Proszę o poradę, czy po takim zabiegu w szpitalu powinni zrobić morfologię krwi na poziom czerwonych i białych ciałek krwi oraz np. poziomu wapnia w organiźmie? pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Rafal
i jeszcze jedno mam pytanie, czy po takim zabiegu..., po wszczepieniu siatki (mam 34 lata) powinno się zażywać leki przeciwzapalne, ja na odchodne dostałem Zaldiar, Ketonal forte i Polprazol - nie jestem do końca przekonany co do tych leków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marek
Witam jestem po zabiegu przepukliny podobnie pozostał mi szum w uchu, po jakim czasie szum ustał ?? Proszę o odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość gosia
ja mam to już ponad miesiąc, na głowę już dostaję. Byłam na wszystkich możliwych badaniach słuchu, słyszę wszystko, ale ucho mam zatkane i ogromnie mi w nim huczy!!! za tydzień idę na tomograf głowy z kontrastem, ale też czuję, że nic z tego nie wyjdzie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Piotr
U mnie szum pojawił się w lewym uchu, 3 dni po operacji kolana ze znieczuleniem w kręgosłup. Niestety trwa to już 1,5 roku i nikt nie ma pomysłu jak to naprawić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ika
Mój mąż jest piąty rok po operacji kręgosłupa w odcinku lędźwiowym. Szumy uszne pojawiły się na drugi dzień po operacji i były tak nasilone, że prawie nie słyszał jak się do niego mówiło. Dzisiaj szumy są słabsze. Zażywał różne leki neurologiczne i przeciwbólowe, jednak szumy pozostały i są dni kiedy szumy są słabe ale po kilku dniach nasilają się. Był na badaniach u wielu specjalistów ale bez pozytywnego rezultatu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Marcin
U mnie jest podobnie. Po operacji kręgosłupa szyjnego którą miałem 3-mce temu mam ciągłe szumy uszne, ciągłe dzwonienie (jak dźwięk cykad). Pod wieczór szumy się nasilają.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kropka

Mam dokładnie to samo. Po znieczuleniu w kręgosłup, podczas operacji RIRS (usunięcie kamieni z nerki), zaczęły się szumy w prawym uchu. Byłam już u wielu specjalistów i każdy jest zdziwiony i mówi, że nigdy o czymś takim nie słyszał, aby po znieczuleniu w kręgosłup wystąpiły szumy. Zadaję sobie pytanie czy my wszyscy wymyśliliśmy sobie związek szumów jeśli żaden lekarz nie słyszał o tym powikłany.

Kazali mi zapisać się do Poradni Szumów Usznych w Kajetanach. Minął rok i nie mam już nadziei na poprawę.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.