Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Juala

Odruch wymiotny w sytuacjach stresogennych

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Juala
Witajcie Od kilku miesięcy mam odruch wymiotny (kilka na tydzień) w sytuacjach stresogennych, podczas ćwiczeń (pompki - gdzie napinam mięśnie i ścięgna okolic szyjnych), gdy wychodzę na zimne powietrze. W takich chwilach gdy podrażniam okolice szyjne (trochę na lewo i na prawo na wysokości jabłka Adama) to potęguje ten odruch. Nie odczuwam, że jest coś nie tak z żołądkiem (nie mam bóli) i rzadko zarzuca treść żołądkową. Odczuwam jakby ten odruch powstawał w okolicach szyli. Konsultacja laryngologiczna OK, konsultacja tarczycy - OK, konsultacja przełyku i żołądka (po gastroskopii nadżerki żołądka). Przy zażywaniu leków nadciśnieniowych (metroprolol) efekt się pomniejsza. Nadżerki raz wyleczyłem ale odruch pozostał, poza tym zastanawia mnie prowokacja tego odruchu poprzez pomasowanie w/w okolic szyjnych. Czy jest tam jeszcze jakiś organ/narząd, który należałoby przebadać? Byłbym Wam bardzo wdzięczny za porady i sugestie. Sprawia mi to duży dyskomfort szczególnie w towarzystwie. Z góry dziękuję za pomoc.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Być może podłoże odruchów wymiotnych jest psychogenne. Nie ma żadnych ośrodków wymiotnych w okolicy szyi. Może leki uspokajające zażegnają te objawy. Trzeba w tej sprawie udać się bezpośrednio do lekarza i z nim rozważyć tą sytuację.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gabi
Ja też tak reaguję na zmianę temperatury na bardzo zimną lub jak jestem bardzo zmęczona - niewyspana (jak bardzo wcześnie wstaję) lub przy dużym wysiłku fizycznym. Nie widzę tutaj podłoża psychogennego.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.