Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Wojtek

Gojenie się krwiaków i guz w wardze po pobiciu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Wojtek
Witam. Dwa tygodnie temu zostałem pobity. Główne urazy to krwiaki pod oczami oraz lekko nadgryziona waga. Moje pytanie jest następujące. Czy jest możliwe, aby kość policzkowa uległa odkształceniu po pobiciu, gdyż mam poczucie deformacji twarzy i po dotknięciu czuję mały guzek zaraz pod stłuczoną tkanką. Problem też dotyczy górnej wargi, która byłą spuchnięta, obecnie obrzęk ustąpił, lecz po samym jej środku jet twardy guzek, którego wcześniej nie było. Czy te guzki wchłoną się samoistnie, czy też potrzebna jest wizyta u chirurga. Dodam, że krwiaki jeszcze nie zagoiły się i nadal są widoczen pod oczami w postaci lekkich łuków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Jeśli nie był Pan jeszcze u chirurga to radzę się wybrać, nie wykluczone, że konieczne będzie wykonanie również badania obrazowego głowy. To co Pan opsuje są prawdopodobnie krwiaki, które powinny się wchłonąć.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adrian
Może się wchłonąć ,ale nie zawsze się wchłania.Czasami przy dużych urazach krwiaki nie wchłaniają się samoczynnie , ulegają zwłóknieniu i wtedy konieczny jest zabieg chirurgiczny w celu ich usunięcia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Mariusz
Mam podobny kłopot co przedmówca, jednak u mnie guzek się nie wchłonął, mimo ze mam go jakieś pół roku. Guzki są niezauważalne. Czy mam zacząć się tym przejmować i udać się do specjalisty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pati
Witam ja jestem 3 tygodnie od urazu wargi i mam takie zgrubienie wargi w miejscu urazu czy to sie wchłonie ? Czym to smarować ?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.