Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Piotr z Łeby

Pęknięte naczyko na mosznie, bolesne przy dotyku, ból jadra promieniujący do podbrzusza poniżej pępka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Piotr z Łeby
Mam 18 lat. Podczas kąpieli doznałem bólu prawego jadra. Na mosznie prawego jądra pojawiło się naczynko krwionośne- ciemnoczerwone, które przy dotyku boli. Boli mnie też jądro, a ból promieniuje do podbrzusza z prawej strony. Po zażyciu pyralginy ból nieco osłabł, ale po 2godz. ponownie wrócił. Będę wdzięczny za wskazówki, tym bardziej, że jestem teraz na wakacjach -pod namiotem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Dorota
Z opisu wnioskuję, że może to być zastój krwi w żyłach. Żylaki powrózka nasiennego mogą mieć charakter wtórny, objawowy. Wówczas towarzyszą one chorobom powodującym ucisk na żyłę jądrową np. nowotwór nerki, przestrzeni pozaotrzewnowej, czy zakrzepicy żylnej. Szczególnie umiejscowione prawostronne zmuszają do poszukiwania choroby, która je wywołała. Dla prawidłowej diagnozy najlepiej będzie, jeśli udasz się do lekarza.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość dodano
Choroby jąder zdjęcia http://www.bolimnie.com/anatomia/jader-jadra-choroby

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.