Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Anna

Pełność i ciężkość na żołądku raz uczucie palenia w nadbrzuszu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Anna
Od prawie roku, mecze sie z dziwna przypadloscia. Poczatek temu daly uczucia pelnosci i ciezkosci na zoladku, ktore zakonczyly sie atakiem, uczucia palenia w nadbrzuszu oraz pustego odbijania, pierwsze byly tak silne ze niemal prowadzily do omdlen, diagnozowano mnie w szpitalu w USA gdzie zostalo to zbagatelizowane i orzeczono zapalenie blony sluzowej, w Polsce 3 razy trafialam na SOR tam w badaniach usg, morfologii nic nie stwierdzono. Ataki ustaly lecz caly czas mialam dyskomfort. Zrobilam gastroskopie podczas ktorej usunieto mi malego polipa, i nie wykryto innych zmian. Zrobilam kolonoskopie ktora nic nie wykazala. Tomografia komputerowa tez jest prawidlowa. Wszelakie proplemy powolo odeszly w niepamiec, w lipcu tego roku pojawil sie atak w ktorym wymiotowalam kwasem by odczuc ulge, po poltora tygodnia ustalo, wszystko zaczelo wracac do normy, wielkorotne badania krwi oraz nastepne usg sa poprawne. Dzisiaj pojawil sie nastepny atak, pieczenia pod lewym lukiem zebrowym oraz nadbrzuszu. Od okresu wystapienia atakow moja temperatura czesto wynosi 37,1 do 37.3. Znajomi gastrolodzy upatruja w tym hipochondrii a ja mam dopiero 24 lata i juz nie moge tak zyc, w ciaglej obawie ze z moim organizmem cos sie dzieje. dziekuje za wysluchanie.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Radziłbym w okresie, gdy Pani objawy są nasilone nasilone wykonać kontrolną gastroskopię. Będzie ona bardziej wiarygodna niż gastroskopia wykonana w okresie *wyciszenia choroby*. Objawy sugerują jakąś patologię w zakresie żołądka lub dwunastnicy.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość rock
hmm...mam podobne objawy tyle że bez wymiotów...i niby u mnie też wyniki i badania nic nie wykazują....tyle ze ja meczę się z tym już 12 lat i z małymi przerwami....nie pamiętam już jak to jest kiedy nic nie boli hehehehe....no cóż....zła karma jak nic *)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Adik
miałem coś podobnego i zdiagnozowano u mnie achalazję przełyku dodam że na palenie w nadbrzuszu pomagają mi przetwory mleczne najlepiej maślanka zimna :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość lil
moze w ciazy jestes???

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość ANNAWODA@ONET.PL
przy malym posilku pali mnie w przelyku i jakby rozsadza mi żolądek co to jest?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.