Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Agnieszka

Sprowadzenie jądra można odłożyć w czasie?

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Agnieszka
Mojego trzyletniego synka skierowano na operację sprowadzenia jadra.Czy nie można tego odłożyć aż podrośnie?Jakie moga być konsekwencje pozostawienia jadra w takim stanie jak jest obecnie

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Sprowadzenie jądra do moszny powinno wykonywać się do 6 miesiąca życia dziecka. Jeśli nie było to jądro wędrujące. Odwlekanie zabiegu może prowadzić do tego, że takie jądro będzie trzeba usunąć, ponieważ taki stan zwiększa parokrotnie ryzyko wystąpienia raka jądra.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość jay
przez takie kobiety dzieci pozniej cierpia, moja matka zrobila tak samo, nie chciala mnie zostawic na zabieg bo sie o mnie bala. Nadmierna troskliwosc szkodzi i w wieku 25 lat cierpie jak nigdy wczesniej, ten tydzien to apogeum bólu... Drogie matki i ojcowie, patrzcie czy dziecko ma oba jądra !!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość qw
Jay ma rację! Mam 20 lat i jądro ucieka mi z moszny, wędruje nie wadomo gdzie. Czuję się koszmarnie od zawsze i nigdy nikt mi nie pomógł. Za 2 tyg mam operacje, ale wątpię, że mi pomoże w 100%. Bóle jąder, brzucha, dziwne, kucia, pulsowanie, słabe kości. Wyglądam jak trup i tak się czuję. Wina rodziców!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość qw
W sumie do dziś nie wiem, czy nie jest to wnętrostwo. Jądro zawsze jest poza moszną, jest malutkie. Bóle temu towarzyszące [wręcz niedowład nóg itp] to tragedia!

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.