Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Ból brzucha po wycięciu wyrostka z naciekiem zapalnym


Gość Basia

Rekomendowane odpowiedzi

Dwa miesiące temu miałam wycięty wyrostek robaczkowy -rozpoznanie -naciek zapalny ok. kątnicy z wciągnięciem jajowodu prawego i pętli jelit cienkiego , zapalenie wyrostka robaczkowego. do dzis mnie boli w brzuchu nie jest to silny ból , ale go odczuwam . czy to może być ból zrostów , a może mi się tworzy znowu jakiś stan zapalny... czy to jest możliwe? czy to rozpoznanie które u mnie stwierdzono było grozne i moze wpłynąć na dalsze życie, jak długo mogą boleć zrosty?bardzo proszę o odpowiedz!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trudno mi określić co się może dziać bez bezpośredniego badania. Niestety bóle mogą być właśnie związane z powstałymi po zapaleniu zrostami w jamie brzusznej. Tego pochodzenia bóle niestety mogą utrzymywać się latami. Leczenie polega na objawowym stosowaniu leków regulujących perystaltykę jelita. W chwili obecnej celem pogłębienia diagnostyki należałoby wykonać kontrolne USG jamy brzusznej. O wszystkich badaniach powinien zadecydować lekarz prowadzący. Rozpoznanie świadczy o bardzo silnym stanie zapalnym, który pochodził z wyrostka robaczkowego zajmując sąsiadujące struktury jamy brzusznej. Oczywiście leczenie było włączone w odpowiedniej chwili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanie -niedawno miałam robioną kolonoskopie jelita grubego , i stwierdzono : za zastawką Bauhina zmiana polipowata przusadzista , krwawiąca kontaktowo , sr. 3 cm- pobrano wycinek do badania z którego stwierdzono -colitis chronica lymphocytica gradu maioris (M-43000). lekarz powiedział że nie dało się tego usunąć podczas badania bo było za małe . powiedział mi że to nic poważnego ,i że badanie mam powtórzyć za pięć lat. a ja nie wiem -czy przez te pięć lat nie zrobi mi się z tego coś poważnego , i czy faktycznie to zapalenie nie jest czymś poważnym ? Proszę o odpowiedz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozpoznanie: zapalenie okrężnicy przewlekłe limfocytarne dużego stopnia Oczywiście trzeba stosować się do zaleceń lekarskim. Nie wiem czy włączono Pani odpowiednie leczenie przeciwzapalne (dobrze by było). Najczęściej po takim leczeniu wykonuje się kontrolną kolonoskopię za około 6-12 miesięcy. O wszystkim jednak musi zadecydować lekarz prowadzący.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czy zapalenie okrężnicy przewlekłe limfocytarne dużego stopnia jest bardzo grożne i czy z tego może się zrobic coś poważnego -co jaki czas powinnam mieć robioną kolonoskopie ,czy są jakieś obiawy takiego zapalenia ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×