Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Elżbieta

Ból pod prawym żebrem przechodzący do prawej łopatki i kręgosłupa

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Elżbieta
Witam.Piszę z wielkim problemem jakim jest ból pod prawym żebrem rozciągający się do prawej łopadki i kręgosłupa.Mam go od czerwca i robiłam badania USG jamy brzusznej,krwi,moczu,prześwietlenie kladki piersiowej,prześwietlenie podpiersia,badanie wątroby.Zdjęcie klatki piersiowej oraz krg.piersiowego wykazało zrost w prawym kącie przeponowo-żebrowym.Dyskretna prwostronna skolioza kr.piersiowego.Na szczycie kyfozy widoczne są wyostrzenia krawędzi trzonów kr.piersiowego o charakterze spondylosis def.Taki właśnie jest opis ze zdjęcia klatki piersiowej.Ból nasila się podczas wysiłku fizycznego,a najbardzie boli gdy jadę autobusem,są to bóle kłujące i naciskające na żebro przechodzące do kręgosłupa i prawej łopadki.Bol ten ustępuje gdy śpię i siedzę spokojnie.Proszę o jakąś radę co to może być lub jak to leczyć bąć jakie badania jeszcze zrobić.Piszę ponieważ wszyscy lekarze mówią że wyniki badań są dobre a mnie strasznie boli.Proszę o jakąś odpowiedz.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Bóle spowodowane są zapewne zmianami zwyrodnieniowymi kręgosłupa. Radziłbym w tej sprawie skonsultować się jeszcze z neurologiem, najlepszym sposobem leczenia zapewne będzie rehabilitacja (zabiegi fizjoterapeutyczne np. masaże)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Elżbieta
Jest coraz gorzej,niewiem co mam robić.Byłam w szpitalu dwa razy i dają mi kroplówkę i do domu bo nic nie mogą wykryć.11 grudnia mam tomografię komputerową,jest to dlamnie bardzo duży okres czasu.W bólu mam już całe podbrzusze i całe plecy.Czuję jakbym miała pełne jelita i nadodatek ten pulsujący ból.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Być może konieczne będzie wykonanie także rezonansu magnetycznego kręgosłupa. W przypadku dolegliwości bólowych nie do opanowania i dużych zmian w zakresie rdzenia kręgowego i korzeni nerwowych możliwe, że będzie konieczny zabieg.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Pola
Borykma sie z podobnym bólem od 15 lat. Ból jest i charakterze napadowym , jak złapie trzyma ze 3 dni , nasila sie wieczorem i w nocy. Wędruje, raz wyrażnie pochodzi od kręgosłupa , raz pod prawym żebrem , raz pod prawą łopatką...jak juz się na dobre rozkręci mamwrażenie wzdęcia, palenia w mostku, jakby ktos nadmuchał mi jelita powietrzem, dotykam się po nadbrzuszu i wtedy silnie kłuje ale jakby nie w mijescu gdzie dotykam. Pomaga gorący termofor, scopolan..czyli rozkurczowe. Tomografia kregosłupa wykazało dyskopatię odcinka szyjnego i piersiowego...nie pomagają zadne tabletki od ortopedy rozkurczające mięsnie przy kregosłupie...mój ból pogarsza się zarówno po forsownym ruchu jak i po tłustym jedzeniu...gastrolog jedynie po wywiadzie wykluczył gastrologiczne przyczyny..w USG wszystko w normie...15 lat bólu co 2 tyg, 3 czasami co 3 miesiace i brak rozwiązania.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Slawek
Boli mnie w okolicach prawej lopatki z tylu.Robilem przeswietlenie i nic nie wykazalo.Boli mnie tylkow nocy i rano gdy sie budze , nigdy w ciagu dnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość monika
ja mam te bóle od kilku lat, nic nie moga zdiagnozowac ból jest nie do wytrzymania

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maria
przenikajacy bol pod prawym zebrem ciagnacy do prwaej lopatki leki nie pomagaja co robic nie mozna normalnie funkcjonowac

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Turbo
MRI wszysko wyjasni stawiam na kamienie w woreczku czasami nie do wykrycia przez usg

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.