Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Ewa

Zerwane ścięgno kciuka

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Ewa
Mam 35 lat, w wieku 14 lat przeszłam operację zszycia ścięgna kciuka lewej ręki (przeciętego szkłem w wypadku rowerowym). Podczas operacji okazało się, że ścięgno się skurczyło i trzeba było zrobić drugie cięcie w skórze. Dziś zaczęłam odczuwać ból kciuka i zastanawiam się, czy nici mogą puścić ścięgno (bo ono chyba się nie zrośnie nigdy ?) czy to może być spowodowane tym, że ok. 5 - lat temu upadłam na tę rękę i poważnie stłukłam (kciuk podwoił wówczas swoją objętość, co trwało ok 1,5 miesiąca dopóki nie zostało usunięte przez rozmasowanie, czy bardziej rozgniecenie) - a dziś reaguję na zmianę pogody ? Będę wdzięczna za odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Ścięgna po zszyciu zrastają się dlatego nie ma raczej niebezpieczeństwa, że po tak długim czasie nici *puściły*. Trudno mi odpowiedzieć na te pytania bez badania. Będzie konieczna konsultacja ortopedyczna, ale być może to tylko właśnie następstwo zmian urazowych jakie Pani doznała w przeszłości (okresowe zapalenie tkanek miękkich).

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Ewa
Bardzo dziękuję za informację, która trochę mnie uspokoiła. Postaram się w najbliższym czasie o kontakt z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.