Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Akwe 59

Erythrorrhagiae punctatae laminae propriae mucosae

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Akwe 59
Mam pytanie odnośnie wyniku badania histopatologicznego Gastritis chronica /++/,activa/+/. pojedyncze grudki chłonne.Erythrorrhagiae punctatae laminae propriae mucosae/+/. Helicobacter pylori/+/. Co to wszystko znaczy? Wizytę u Gastrologa mam dopiero w listopadzie,może iść wcześniej do internisty i zacząć jakieś leczenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Po polsku rozpoznanie brzmi: Przewlekłe, aktywne zapalenie błony śluzowej żołądka (plusy to stopień zaawansowania w skali 3 stopniowej). Krwinkotok punktowy blaszki właściwej. Zakażenie bakterią Helicobakter pylori dodatnie. Nie ma co z tym zwlekać. Należy włączyć leczenie nie czekając na wizytę u gastroenterologa. Trzeba pójść do swojego lekarza pierwszego kontaktu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość teresa995
Też mam przewlekłe zapalenie śluzówki żołądka dochodzące do blaszki własciwej. Obecnie stan ostry minął, został przewlekły i jestem na rozsądnej diecie, nie biorę już Bioprazolu.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość aks
gdzie znajduje się bakteria helicobakter pylori u mężczyzny. Jak długo się leczy po ilu dniach nie powinno boleć. jaka jest dieta.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Bakteria ta znajduje się w odźwierniku żołądka. Leczenie polega na zastosowaniu 2 antybiotyków przez tydzień oraz przez miesiąc leku obniżającego poziom kwasu solnego produkowanego przez żołądek. Czyli jest to kuracja miesięczna. Dolegliwości powinny zacząć ustępować już po kilku dniach. Dieta jak w chorobie wrzodowej żołądka.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość maria
Proszę o przetłumaczeniewyniku gastritis chronica+activa+cum atrophia+ erytrorrhagiae punktatae mucoasae+

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.