Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość pixel

Powiększający się guzek na jądrze

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pixel
Od 2 miesiecy mam guzek na jadrze ok 5 mm. Urolog widział zmianę i mówił że niegroźna ale wydaje mi sie ze zmiana sie powiekszyla nieznacznie, o ok 1mm. Czy jeśli byłby to rak rósłby szybciej? Dodam że jądra są równe i elastyczne (miekkie) nie bolą dziekuje z gory za odpowiedz, do urologa sie zglosze tez dla pewnosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość haemophilus
Najlepiej wykonać usg jąder. Tak naprawde jest to badanie wiarygodniejsze.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość pixel
tak wiem, ale tam tez nic zlego nie wyszlo, tylko moje pytanie jest hipotetyczne, czy przy takich objawach (elastyczne jądra normalnerj równej wilekości) guzek ok 5 mm moze byc rakiem , jesli w 2 miesiace nawet jesli urusł to nieznacznie o ok 1mm?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jeśli urolog uważa, że to nic groźnego to nie należy się tym przejmować. Proszę się nie denerwować i spełniać zalecenia urologa (może to tylko niewielka cysta - brak podejrzenia zmiany typu nowotworowego). Co do powiększenia zmiany o 1 mm to kompletnie jest niewiarygodne, może to być tylko błąd pomiarowy aparatu lub nawet przyłożenie głowicy i pomiar w innym miejscu. Rak jąder najczęściej rozwija się bardzo szybko.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Wielewiedzący
Jądra z cystą czasami zachowują się jak by był to rak. Ale z cystą można żyć wiadomo z czasem w późniejszym wieku trzeba by pomysleć o jej usunięciu dla własnej wygody. Jak stwierdził to mój urolog (z resztą bardzo uczciwy gość) Nie będziemy tego ruszać zmiana jest niewielka a po co to rozbabrać i popsuć :P

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.