Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Guz głowy trzustki jako guz brodawki Watera


Gość Kinga

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, Mam pytanie dotyczące guza głowy trzustki wcześniej zdjagnozowanego jako guz brodawki Watera. Mąż miał zostać operowany w Klinice Onkologicznej w Szczecinie. Podczas zabiegu miała zostać usunieta trzustka, dwunastnica i częściowo drogi żółciowe.Jednak po operacji okazało się, że zostały oddrążnione drogi żółciowe i został wycięty woreczek żółciowy. Natomiast z guza głowy trzustki jak i z dwunastnicy, pęcherza żółciowego i z wątroby zostały pobrane wycinki do badani histopatologicznego. Wyniki wskazały brak komórek nowotworowych a lekarz zalecił stosowanie leków przeciwbólowych w tym morfiny w tabletkach. Maz nadal żle się czuję, utracił większa masę ciała, oraz odczuwa nadal silne bóle pleców.Lekarz na pytanie męża dotyczące czy owy guz może przerodzić się w złośliwego, odpowiedział, że niepowinien. Moje pytanie jest następujące: Czy lekarz zastosował odpowiednie metody leczenia farmakologiczniego?(lekarz nie zalecił hemioterapii czy tez raditerapii), oraz czy słusznie nieusunął guza twierdząc, że w obecnej sytuacji niewarto go operować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Prawdopodobnie ten guz to guz typu zapalnego. Jeśli guz nacieka ważne narządy lub naczynia nie można go wtedy w żaden sposób usunąć, gdyż można by doprowadzić do śmierci pacjenta. Zapewne właśnie taki guz występuje u męża. W takim wypadku stosuje się zazwyczaj tylko leczenie przeciwbólowe. Proszę się jeszcze zastanowić czy nie należałoby skonsultować z onkologiem męża i jego wszystkich wyników badań. Mam zbyt mało informacji klinicznych, aby konkretniej odpowiadać na takie pytania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×