Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Łukasz

Żylaki powrózka nasiennego a ilość plemników w nasieniu

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Łukasz
Mam 17 lat, wykryto u mnie żylaki powróżka nasiennego. Urolog powiedział, że są one dosyć duże, jednak po usg i badaniu nasienia okazało się, że na dzień dzisiejszy jest wszystko w porządku, jestem płodny. Nie mam dolegliwości bólowych. Mam 24mln plemników w ml. Czy może ich być w przyszłości mniej z powodu żylaków. W takim razie czy decydować się na operację laparoskopową? Z góry dziękuję, czekam na odpowiedź.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Oczywiście jakość spermy może się pogorszyć w przypadku występowania żylaków powrózka nasiennego. Jeśli urolog proponuje Panu zabieg to radzę się na niego zgodzić. Operacja metodą laparoskopową obecnie uważana jest za najlepszy sposób usunięcia żylaków.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamil
Witam mam 26 lat i mam żylaki na lewym jadrze mam juz dłuzszy czas ale widze ze sie zmniejszył staram sie z moja zona o dziecko juz dluzszy czas ale nic z tego czy mozna sprawdzic najpierw czy zylak wywołuje niepłodność?Z góry dziekuje.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Trzeba najpierw wykonać badanie nasienia. Takie badanie powinno wyjaśnić sytuację Pana płodności.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kris
Gdzie najlepiej takie badanie wykonać (badanie nasienia) i czy na tego typu badanie należy udać się do lekarza rodzinnego po skierowanie czy należy iść bezpośrednio do szpitala realizującego to badanie? Jeśli tak, jest ono płatne/bezpłatne? Jeśli płatne, jakiego rzędu są to koszty?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość M
Witam, z tego co sie orientowałem to badanie nasienia w prywatnych klinikach kosztuje ok 150 zł. Nie wiem jak to jest w Państwowych instytucjach.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
Witam mam zylaki powrózka nasiennego 3mm i 5 mln plemników.Od roku staramy sie o dziecko z żona.Czy te żylaki są przyczyną małej ilości plemników?.Bo pół roku temu robiłem badanie nasienia i było 10 mln plemników.Czy musze sie operować i czy to podniesie ilość plemników? Pozdrawiam

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość mich1
Podniesie, zylaki pogarszaja plodnosc. Jezeli po 2 latach starania brak rezultatu wowczas mozna przyjac ze zylaki (jesli sa) sa glowna przyczyna obnizenia pldnosci.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.