Sina skóra na penisie po operacji przepukliny pachwinowej

u?ytkownik
Kamil

Witam.
Otoż minął tydzien od operacji przepukliny byla to metoda chyba lichtensteina tzn nie wiem ale mialem wszczepiona siatke.
Od dnia po operacji mam sina skóre na penisie (fioletowe) wielkosc ok 2x2cm siniak zaczyna sie i z jednej i z drugiej strony kolo zyły. tak jakby wypływał od żyły jest to w miejscu zaraz kolo brzucha czy jest to normalne po operacji, samo przejdziem,co to moze byc ??

Odpowiedzi znajdują się poniżej

u?ytkownik
stapler

Jest naturalnym, że po operacji tego typu powstają siniaki. Powinny się w sposób naturalny wchłonąć w przeciągu kliku dni. Można na siniak zastosować żel z heparyną (np. Lioton 1000), aby przyspieszyć ten proces (4,5 razy dziennie). Jeśli siniak nie ustapi w przeciągu kilku dni należy skonsultować się z tym problemem z lekarzem.

u?ytkownik
Kamil

Dzieki wielkie za odp.
od operacji minal tydzien i jeszcze sie nie wchlanal, niczym go nie smarowalem ale sproboje teraz jezeli nie ustapi w ciagu 3-4dni to skonsultuje sie z lekarzem

u?ytkownik
Gienek

Ja też miałem operację na przepuklinę metodą Lichtensteina i też miałem sinego penisa . Trwało to jakieś5-7 dni i znikło. Poprzdnio w 2001r przy podobnej operacji nie tylko penis ale i dół brzuch był posiniaczony i też minęło i było OK.

u?ytkownik
Michał

Ja też miałem po operacji tą metodą z obu stron w 2010 r. sine nawet na mosznie i oczywiście wszystko zniknęło. To co mogę sobie przypomnieć dzisiaj to trwało znacznie dłużej niż kilka dni a wręcz po kilku dniach się dobrze uwidaczniało. Potem zanikło i jest ok. Przy okazji powiem że w żaden sposób nie wpłynęło to na sprawność penisa. Oczywiście po operacji nie prowadziłem życia ryzykownego (dźwiganie) jak przedtem.
Spokoju i pozdrawiam.

u?ytkownik
cezar

5 dni temu miałem wszytą siatkę.żadnych siniaków. Jakiś tam ból się pojawia,ale cierpię strasznie jak kilka minut postoję.Mam wrażenie jakby coś się opuszczało i wtedy pojawia się ten ból.Wystarczy trochę poleżeć i jest ok.Czyżby za wcześnie jeszcze na chodzenie?

u?ytkownik
Leonard

Też miałem zabieg, wszyta siatka, siniaki na mosznie i penisie. Zanikły po tygodniu, ale bóle pozostały - pieczenie, palenie. W nocy spać mogę na plecach lub na jednym boku, przy każdym ruchu ogromny ból. Wstaję na czworakach. Lekarz powiedział, że tak będzie do miesiąca. Trzeba pocierpieć, żeby póżniej było dobrze. Pozdrawiam.

u?ytkownik
qwert

Nie przejmuj się zginie też miałem 3/4 sinego penisa z 3 dni

u?ytkownik
Robert

Witam..Jestem 4 dni po operacji przepukliny pachwinowej.Nie zastosowano u mnie zadnej siatki ale problem z penisem mam.podobny..Dzis zauwazyłem siną i napuchnietą czesć penisa..Czy to jest efekt pooperacyjny?

Twoja odpowiedź