Skocz do zawartości
eChirurgia.pl
Szukaj w
  • Więcej opcji...
Znajdź wyniki które...
Znajdź wyniki...
Gość Kamil

Sina skóra na penisie po operacji przepukliny pachwinowej

Rekomendowane odpowiedzi

Gość Kamil
Witam. Otoż minął tydzien od operacji przepukliny byla to metoda chyba lichtensteina tzn nie wiem ale mialem wszczepiona siatke. Od dnia po operacji mam sina skóre na penisie (fioletowe) wielkosc ok 2x2cm siniak zaczyna sie i z jednej i z drugiej strony kolo zyły. tak jakby wypływał od żyły jest to w miejscu zaraz kolo brzucha czy jest to normalne po operacji, samo przejdziem,co to moze byc ??

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość stapler
Jest naturalnym, że po operacji tego typu powstają siniaki. Powinny się w sposób naturalny wchłonąć w przeciągu kliku dni. Można na siniak zastosować żel z heparyną (np. Lioton 1000), aby przyspieszyć ten proces (4,5 razy dziennie). Jeśli siniak nie ustapi w przeciągu kilku dni należy skonsultować się z tym problemem z lekarzem.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Kamil
dzieki wielkie za odp. od operacji minal tydzien i jeszcze sie nie wchlanal, niczym go nie smarowalem ale sproboje teraz jezeli nie ustapi w ciagu 3-4dni to skonsultuje sie z lekarzem

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Gienek
Ja też miałem operację na przepuklinę metodą Lichtensteina i też miałem sinego penisa . Trwało to jakieś5-7 dni i znikło. Poprzdnio w 2001r przy podobnej operacji nie tylko penis ale i dół brzuch był posiniaczony i też minęło i było OK.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Michał
Ja też miałem po operacji tą metodą z obu stron w 2010 r. sine nawet na mosznie i oczywiście wszystko zniknęło. To co mogę sobie przypomnieć dzisiaj to trwało znacznie dłużej niż kilka dni a wręcz po kilku dniach się dobrze uwidaczniało. Potem zanikło i jest ok. Przy okazji powiem że w żaden sposób nie wpłynęło to na sprawność penisa. Oczywiście po operacji nie prowadziłem życia ryzykownego (dźwiganie) jak przedtem. Spokoju i pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość cezar
5 dni temu miałem wszytą siatkę.żadnych siniaków. Jakiś tam ból się pojawia,ale cierpię strasznie jak kilka minut postoję.Mam wrażenie jakby coś się opuszczało i wtedy pojawia się ten ból.Wystarczy trochę poleżeć i jest ok.Czyżby za wcześnie jeszcze na chodzenie?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Leonard
Też miałem zabieg, wszyta siatka, siniaki na mosznie i penisie. Zanikły po tygodniu, ale bóle pozostały - pieczenie, palenie. W nocy spać mogę na plecach lub na jednym boku, przy każdym ruchu ogromny ból. Wstaję na czworakach. Lekarz powiedział, że tak będzie do miesiąca. Trzeba pocierpieć, żeby póżniej było dobrze. Pozdrawiam.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość qwert
nie przejmuj się zginie też miałem 3/4 sinego penisa z 3 dni

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Robert
Witam..Jestem 4 dni po operacji przepukliny pachwinowej.Nie zastosowano u mnie zadnej siatki ale problem z penisem mam.podobny..Dzis zauwazyłem siną i napuchnietą czesć penisa..Czy to jest efekt pooperacyjny?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Zbigniew
U mnie kilka dni po operacji prawej przepukliny pachwinowej nadal utrzymuje się zasinienie na penisie i mosznie. Jednak nie mam specjalnych dolegliwości bólowych, tzn. w miarę dobrze kładę się do łóżka a chodzenie nie sprawia mi żadnych problemów. Gorzej gdy niespodziewanie zrobię *a psik*. Tak stało się dzień po operacji, będąc jeszcze w szpitalu. Ból był bardzo znaczny. Nawet pomyślałem, że mi coś tam się pozrywało. Teraz gdy mam kichnąć, to łapię się za ranę a nie jak przedtem za nos. Z każdym dniem jest jednak pod tym względem lepiej. Czeka mnie operacja drugiej strony za około 3 miesiące. Zatem będę miał *powtórkę z rozrywki*.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość Waldi 40
Witam. Cztery dni temu miałem operacje przekliny pachwinowej z prawej strony z użyciem siatki.Już po dwóch dniach penis i moszna zaczęły się powiększać i sinieć. Wczoraj byłem u chirurga i powiedział że mam tam krwiaka i przepisał mi leki.Czy miał ktoś podobny problem? I jak długo może się taki krwiak wchłaniać?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość daro

witam miałem przepuchline operowania we wtorek w tym czasie dostałem zatwardzenia po zażyciu tabletek wypruznilem się z bólem musiałem się wysilać aby oddać stolica po tym wszystkim pojawił się krwiak koło penisa o kroszke na.penisie  czy coś mogło pęknąć

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość daro
1 minutę temu, Gość daro napisał:

witam miałem przepuchline operowania we wtorek w tym czasie dostałem zatwardzenia po zażyciu tabletek wypruznilem się z bólem musiałem się wysilać aby oddać stolica po tym wszystkim pojawił się krwiak koło penisa  podłużna czerwona linia czy mogło coś pęknąć po wysiłku

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Gość
Komentujesz jako gość. Jeśli posiadasz konto, zaloguj się.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

Maksymalnie dozwolone są tylko 75 emotikony.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.