Skocz do zawartości
eChirurgia.pl

Swędzenie skóry głowy po operacji guza mózgu oponiaka


Gość IZa

Rekomendowane odpowiedzi

Aha, ja też po operacji wróciłam błyskawicznie do formy. na nogi stanęłam następnego dnia, w szpitalu byłam 4 dni, a do pracy wróciłam po 3 tygodniach :) mój oponiak był 4 cm x 4cm x 1,5 cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem po wizycie u neuroch.i nadal decyzja należy do mnie. Czuję się jak rodzynek bo w poczeklani raczej same * kręgosłupy* tylko ja jakaś prosta (chociaż i tam wypadałoby się zbadać ale wole narazie nie drążyć). Jakaś duża żyła koło oponiaka idzie i to jest średnio dobra wiadomość ale ze względu na wielkość gada powinno się udać. Poza tym jest duża szansa na usunięcie go w całości. Co do miejsca operacji to dalej nie wiem gdzie. Kurcze, renomowany Lublin mam ok.300 km, 6 godzin pociągiem z przesiadką, i tak za każdym razem na wizytę bo po operacji nie *u siebie* tutejsi brain masters mogliby krzywo patrzeć na ewentualne wizyty. Napiszcie proszę czy wy miałyście operacje w swoich miejscowościach czy, mimo że była taka możliwość, jeździłyście po kraju? A tak wogóle to bardzo dziękuję za odzew.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Aga. Ja tez mialam koło móżdżku i operowana bylam w Sosnowcu. Moj oponiak był większy i gdyby dalej rósł, to zacząłby uciskac na pień mózgu, a to juz nie jest bezpieczne więc od razu zdecydowałam sie na operacje. Sosnowiec poleciła mi moja neurolog. Wycięlli mi go w całosci. Samopoczucie miałam kiepskie ale po operacji dolegliwosci ustąpiły. W szpitalu spędziłam miesiąc, dwa tygodnie przed operacją i dwa po. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie, bo jak są dolegliwości to łatwiej podjąć decyzję o operacji, choćby dla polepszenia jakości życia. Ja nie mam żadnych objawów (tzn tak mówią, bo oponiak mały, a mi się od czasu do czasu taka lampka kontrolna zapala i nakręcam się) więc nie chciałabym żeby ta jakość życia pogorszyła się po operacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aga! Jak juź wcześniej pisałam,miałam 3 operacje.Ostatnią w 2011 w Lublinie.Też miałam daleko i jeździłam z przesiadkami.Tam są bardzo dobrzy specjaliści i miła obsługa.Wybierz się na konsultację do prof.Trojanowskiego.Teraz jestem miesiąc po promieniowaniu gamma knife w Pradze.Wybrałam to niż 4 - tą operację.Lepiej się czuję teraz niż po operacjach i wiem że nie będzie to już rosło.Nasi lekarze nie chcą rozmawiać na ten temat.W Polsce już zaczynają to robić w Warszawie w Allenorcie,ale tylko guzy do 4cm wielkości.Mój się nie mieścił w tych rozmiarach.Ja na Twoim miejscu pojechałabym do Warszawy i coś się dowiedziała. Pozdrawiam Was dziewczyny!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu bardzo dziękuję za odpowiedz. Z tego co piszesz t też bardzo dużo przeszłaś Piszesz że w Pradze powiedzieli Ci że to już nie będzie rosło.Ja miałam GK w Warszawie ,nie dali mi gwarancji na 100%,że nie będzie się powiększać. Pozdrawiam Wszystkich serdecznie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie Ja polecam Piotra Markiewicza z kliniki na Jaczewskiego, operował mnie :) niestety byłam u niego tylko prywatnie, nie wiem ile trzeba czekać na NFZ. Co do Tatr to ja chodzę i czuję się super :) niedawno wchodziłam na Rysy i poza solidnymi zakwasami nic mi nie było. polecam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkie dziewczyny. Ja najprawdopodobniej ok połowy października bede miala GK w Allenorcie (oponiak ok.rynienki węchowej). Powiedzcie mi czy blyście w pełni sprawne po naświetlaniu i czy wystepowały jakies objawy uboczne, jeżeli to jakie. O mojej chorobie wie niewiele osób(nie chce jak nie muszę martwić rodziny), pracuję i ciekawa jestem czy dam rade nie przerywać pracy? A poza tym staram sie myśleć pozytywnie. Pozdrawiam wszystkie dzielne dziewczyny

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marta! Ja miałam 02.07.13 naświtlanie GK w Pradze.Minęły więc 3 miesiące.Czuję się dobrze,jedynie zaraz po naświetlabiu dokuczały mi trochę nudności.Myślę że będzie wszystko ok. Nie matrw się,gdybyś miała jakieś pytania to pisz. Pozdrawiam - Barbara.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Basiu dziekuję za odpowiedź:) Ja wogóle na razie staram sie odrzucać złe myśli, po prostu żyję dniem dzisiejszym, mam dużo zajęć i staram sie nie mieć czasu na myślenie o tym co przede mną. Dr.Taczanowski ogólnie opowiedział mi o naświetlaniu nie wnikając w szczegóły. Informacji co po, jest raczej niezbyt dużo, wiadomo metoda GK raczej nowa i dopiero po latach bedzie można stwierdzić jakie ew.uboczne działania są po dłuższym okresie od naświetlania. Najwięcej moich obaw budzi to, że trzeba *ruszyć* to co na razie nie daje żadnych objawów klinicznych. Moj oponiak został wykryty *niechcący* w rezonansie z powodu migreny-jednak on nie jest przyczyną tejże. Pozdrawiam Marta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nawet mi to do głowy nie przyszło żeby badanie mammograficzne było ryzykowne, mam je co pół roku, zapytam o to przy najbliższym badaniu w grudniu. . A teraz z innej beczki. Czy po operacji możecie spożywać alkohol, czy spożywacie w jakich ilościach i czy boli Was na drugi dzień głowa? pozdrawiam Iza

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzina zero wybiła. W Allenorcie mam byc na 6,3o w piatek 18-go. Mam taką gonitwę mysli, że nie moge sie skupic na pracy, robie te same rzeczy po dwa razy. Noce to raczej zbieranina półgodzinnych okresów pół snu. Ale chyba każdy tak przeżywa coś co jest niewiadomą. Od paniki to chyba chroni mnie to, że prawie nikt nie wie o moim problemie i muszę udawać dzielną, choć tak naprawdę zwyczajnie bardzo sie boję. Muszę się zebrać do kupy bo przede mną z czwartku na piątek podróż nocna do W-wy. Pozdrawiam Wszystkie Dzielne Dziewczyny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.


×